Nowy komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej.

Tom VI B. Prawo spółdzielcze i mieszkaniowe. Komentarz

Z początkiem 2018 r. wydawnictwo C.H. Beck opublikowało nowy tom z serii „Komentarze Prawa Prywatnego” pod redakcją dr hab. Konrada Osajdy. Właściwie to należałoby napisać – dwa nowe tomy: VIA i VIB – pod wspólnym tytułem Prawo spółdzielcze i mieszkaniowe. Każdy z nich liczy ponad 1000 stron tekstu (w wersji drukowanej).

 

Komentarze z tej serii należą do najnowszych i najobszerniejszych na polskim rynku wydawnictw prawniczym. Autorzy, którzy w większości łączą praktykę zawodową z pracą naukową, stawiają w nich na dogłębne przedstawienie problematyki związanej ze stosowaniem w praktyce poszczególnych przepisów ustaw oraz powstałe w związku z ich wykładnią wątpliwości. Powołano istotne z punktu widzenia praktyki orzecznictwo Sądu Najwyższego i innych sądów, a także wypowiedzi przedstawicieli doktryny – odnosząc się do najnowszych wydań poszczególnych komentarzy. Autorzy rozważają ponadto różne hipotetyczne przypadki zastosowania poszczególnych przepisów, które albo mogą zdarzyć się w praktyce, albo też praktyka może przynieść sytuacje do nich podobne, w których mogą znaleźć zastosowanie przedstawione w komentarzu argumenty.

W nowy tomie znajduje się również komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej, który stanowi obecnie najbardziej aktualny i jeden z najbardziej obszernych komentarzy dostępnych na rynku.

Tom VIA zawiera komentarze do ustawy Prawo spółdzielcze oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Tom VIB zawiera komentarze do ustawy o własności lokali (dr M. Berek, dr J. Biernat, dr B. Jelonek-Jarco, dr M. Kućka, dr J. Zawadzka, J. Zębala), ustawy o ochronie praw lokatorów (dr K. Pałka, dr J. Zawadzka) oraz ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (dr Bartłomiej Gliniecki).

Opracowania z serii  „Komentarze Prawa Prywatnego” cechują się bardzo przejrzystą nawigacją opartą o kilka warstw szczegółowości przedstawianej problematyki.

Komentarz dostępny jest w Systemie Informacji Prawnej Legalis oraz w postaci drukowanej.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

notariusz sporządza pismo o depozyt notarialny

08.04.2024

Co to jest depozyt notarialny, ile kosztuje i przed czym chroni?

Depozytem notarialnym są zainteresowane zazwyczaj osoby, które planują sprzedać nieruchomość. Czy warto porozmawiać z nabywcą właśnie o depozycie notarialnym? Dlaczego może on być korzystnym rozwiązaniem...
wierzyciel, który składa wniosek o hipotekę przymusową

25.03.2024

Hipoteka przymusowa – co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Zdarza się, że dłużnik unika uregulowania długu. Jeżeli do tego wyprzedaje posiadany majątek, wierzyciel może słusznie obawiać się, że nie odzyska pieniędzy. Jednym z rozwiązań...
mężczyzna, który przygotowuje wypis z księgi wieczystej

11.03.2024

Wypis z księgi wieczystej – jak go uzyskać i jaki jest jego koszt?

Sprzedaż, zakup czy ubezpieczenie nieruchomości – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy potrzebny jest wypis z księgi wieczystej. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej? Ile...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.