ikona kontaktu

Artykuły.

Kategorie aktualności

  Umowa rezerwacyjna mieszkania – co to jest i kiedy się ją podpisuje?

  26.05.2022 | Artykuły

   Umowa deweloperska i akt przeniesienia własności często są poprzedzone umową rezerwacyjną. Ponieważ umowa rezerwacyjna cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów i ich klientów, została uregulowana w nowej ustawie deweloperskiej. Co dokładnie się zmienia? Od kiedy umowy rezerwacyjne będą zawierane według nowych zasad?

   O co pytać przy kupnie mieszkania od dewelopera?

   29.04.2022 | Artykuły

    Planujesz kupić mieszkanie od firmy deweloperskiej i w najbliższym czasie spotkasz się z jej przedstawicielem? Przygotuj pytania do dewelopera. Zastanawiasz się, o co pytać dewelopera przy kupnie mieszkania? Poznaj listę przykładowych 15 pytań, które pomogą Ci podjąć decyzję.

    Kiedy ubezpieczyć mieszkanie od dewelopera?

    22.04.2022 | Artykuły

     Zakup mieszkania od dewelopera na wczesnym etapie inwestycji to duży wybór i korzystna cena, ale również ryzyko. Jeżeli chcesz zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, rozważ ubezpieczenie mieszkania w budowie. Uważasz, że nie warto nabywać polisy jeszcze przed wprowadzeniem się do kupionego lokalu? Jesteś w błędzie.

     Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

     01.02.2022 | Artykuły

      Znasz już termin odbioru mieszkania? Teraz pozostaje przygotować się na ten dzień. Radość – często poprzedzona długimi miesiącami oczekiwania na zakończenie inwestycji – nie powinna jednak przesłonić niedociągnięć i błędów dewelopera. Dziś kilka słów o tym, co sprawdzać przy odbiorze mieszkania od dewelopera.

      Dodatkowe koszty przy zakupie mieszkania – ile i na co trzeba wydać?

      01.02.2022 | Artykuły

       Chcesz kupić nieruchomość, więc spodziewasz się sporych wydatków. Zapłacenie ceny sprzedającemu i opłacenie pracy notariusza to jednak nie wszystko. Jakie dodatkowe koszty przy zakupie mieszkania trzeba uwzględnić? Sprawdź listę opłat wiążących się z nabyciem nieruchomości i upewnij się, że żaden wydatek nie umknął Twojej uwadze.

       Jak oblicza się powierzchnię użytkową mieszkania albo domu?

       04.08.2021 | Artykuły

        Jednym z najważniejszych czynników wyznaczających cenę każdej nieruchomości jest jej powierzchnia. Nie inaczej jest w przypadku lokali mieszkalnych i domów. Ten parametr poprawnie nazywa się powierzchnią użytkową i dokładnie można go określić dopiero po zakończeniu budowy budynku. Poniżej wyjaśnię według jakich zasad ustalana jest powierzchnia użytkowa mieszkania lub domu jednorodzinnego.

        Nowa ustawa deweloperska – co się zmieni?

        14.05.2021 | Artykuły

         Ustawa z dnia 20 maja 2021 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym to tzw. nowa ustawa deweloperska. Jej celem jest wprowadzenie rozwiązań, które zwiększą dotychczasowy poziom ochrony osób kupujących nowe mieszkania  i domy. Jakie zmiany przewiduje nowa regulacja? Co to jest ustawa deweloperska? Ustawa deweloperska z 2011 roku (ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego) została wprowadzona, aby chronić słabszą stronę transakcji sprzedaży nieruchomości – czyli nabywcę. Przed jej wejściem w życie nie funkcjonowały mechanizmy chroniące nabywców w razie upadku dewelopera. Ustawa deweloperska w obecnym kształcie zapewnia też wgląd do prospektu informacyjnego klientom zainteresowanym zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego.

         Stan deweloperski – czyli w jakim standardzie odbierzemy mieszkanie albo dom?

         19.02.2021 | Artykuły

          „Stan deweloperski” mieszkania czy domu to termin, który można znaleźć w materiałach udostępnianych przez każdego dewelopera. Czy wiesz jednak, co kryje się pod tym pojęciem? Okazuje się, że deweloperzy i klienci rozumieją je w różny sposób, co może prowadzić do nieporozumień. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby ich uniknąć.

          Co deweloper musi przekazać nabywcy razem z nowym mieszkaniem?

          02.05.2020 | Artykuły

           Klucze do mieszkania to nie wszystko. Podczas odbioru mieszkania albo domu od dewelopera warto pamiętać o kilku dokumentach, które mogą się przydać w przyszłości. Deweloperzy nie zawsze je przekazują, więc dobrze jest zadbać o to samemu. W trakcie odbioru mieszkania większość nabywców skupia się na kwestiach technicznych i estetycznych, sprawdzając czy lokal mieszkalny albo dom wykonany jest poprawnie. Odbiór, a najpóźniej - podpisanie umowy przenoszącej własność - to ostatni moment, by otrzymać od dewelopera ważne dokumenty związane z mieszkaniem i jego wyposażeniem. Ich lista nie jest przewidziana w przepisach ustawy deweloperskiej, więc należy na nie zwrócić uwagę samemu. Tym bardziej, że nabywca często musi potwierdzić deweloperowi ich odbiór.

           Artykułów na stronę:

           Kancelaria Prawna dr hab. Bartłomiej Gliniecki

           ul. 3 Maja 73, 81-850 Sopot
           (spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu)

           NIP: 586-209-87-32
           numer rachunku: 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828
           (Santander Bank Polska S.A.)

           Sprawdź opinie Klientów na Google
           profesjonalny odbiór domu profesjonalny odbiór domu profesjonalny odbiór domu profesjonalny odbiór domu profesjonalny odbiór domu

            Wyślij maila na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo
            zostaw tutaj wiadomość. Odpowiem w ciągu kilku godzin

            *Pola obowiązkowe

            Agencja Digital Marketing EACTIVE