Cesja mieszkania Trójmiasto.

Większość osób, które skorzystały z oferty dewelopera, chce kupić wymarzone mieszkanie dla siebie lub rodziny. Zdarza się jednak, że na skutek zdarzeń losowych, przyszły nabywca musi zrezygnować ze swoich planów. Jeżeli mieszkanie nie jest jeszcze gotowe, możliwa jest cesja mieszkania. Na czym ona polega?

Cesja mieszkania (cesja praw z umowy deweloperskiej) to po prostu sprzedaż praw do lokalu, którego budowa jeszcze się nie zakończyła. Na cesję – za zgodą dewelopera – może zdecydować się każda osoba, która podpisała umowę deweloperską. W ostatnich latach ogłoszeń o cesji umowy deweloperskiej jest coraz więcej.

Co warto wiedzieć o cesji mieszkania? Oto kilka faktów.

  • To sposób, aby kupić nieruchomość z rynku pierwotnego na ostatnim etapie budowy. Ponieważ Trójmiasto to region atrakcyjny do życia, większość mieszkań jest sprzedawana jeszcze przed ich wybudowaniem.
  • Umowa deweloperska należy do umów wzajemnych (każda ze stron ma prawa i obowiązki), dlatego cesja mieszkania może odbyć się dopiero po wyrażeniu na nią zgody przez firmę deweloperską.
  • Cesja mieszkania wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. W praktyce strony najczęściej decydują się na wizytę u notariusza, co zapewnia im lepszą ochronę.

Jak dokonać cesji mieszkania w Trójmieście?

Podoba Ci się Trójmiasto i to właśnie na trójmiejskim rynku nieruchomości znalazłeś atrakcyjną ofertę cesji mieszkania? Jako potencjalny cesjonariusz musisz zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Po podpisaniu umowy cesji przejmiesz prawa i obowiązki cedenta wynikające z umowy deweloperskiej. Chcesz upewnić się, że treść umowy nie jest dla Ciebie niekorzystna? Skontaktuj się ze mną, a przeanalizuję znajdujące się w niej zapisy pod kątem ryzyka prawnego.

Specjalizuję się w zapewnieniu klientom bezpieczeństwa prawnego przy transakcjach dotyczących nieruchomości – sprawdzam i opiniuję umowy deweloperskie, weryfikuję deweloperów oraz analizuję zawartość ksiąg wieczystych inwestycji. Jeżeli chcesz być spokojny o to, że cesja mieszkania nie będzie dla Ciebie ryzykowna, zapraszam do kontaktu – pomogę w zabezpieczeniu Twoich interesów.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

mężczyzna chce odstąpić od umowy przedwstępnej

26.10.2023

Odstąpienie od umowy przedwstępnej – wszystko, co musisz wiedzieć!

Umowa przedwstępna stanowi zobowiązanie do zawarcia umowy definitywnej po uzyskaniu takiej możliwości przez obie strony. O umowie przedwstępnej słyszał między innymi każdy, kto chciał nabyć...
czym jest akt notarialny

01.10.2023

Akt notarialny – czym jest i do czego służy?

Polskie prawo jasno stanowi, w jakich sytuacjach należy zawierać umowy w formie aktu notarialnego sporządzonego przez notariusza. Czym jest akt notarialny, jak wygląda, co zawiera,...
pieniądze przeznaczone na wykończenie mieszkania

22.09.2023

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Wymarzone mieszkanie na nowopowstałym osiedlu może sporo kosztować. Nabywcy lokali pochodzących od deweloperów bardzo często nie mogą wprowadzić się tuż po otrzymaniu kluczy, ponieważ niezbędne...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.