Cesja mieszkania Trójmiasto.

Większość osób, które skorzystały z oferty dewelopera, chce kupić wymarzone mieszkanie dla siebie lub rodziny. Zdarza się jednak, że na skutek zdarzeń losowych, przyszły nabywca musi zrezygnować ze swoich planów. Jeżeli mieszkanie nie jest jeszcze gotowe, możliwa jest cesja mieszkania. Na czym ona polega?

Cesja mieszkania (cesja praw z umowy deweloperskiej) to po prostu sprzedaż praw do lokalu, którego budowa jeszcze się nie zakończyła. Na cesję – za zgodą dewelopera – może zdecydować się każda osoba, która podpisała umowę deweloperską. W ostatnich latach ogłoszeń o cesji umowy deweloperskiej jest coraz więcej.

Co warto wiedzieć o cesji mieszkania? Oto kilka faktów.

  • To sposób, aby kupić nieruchomość z rynku pierwotnego na ostatnim etapie budowy. Ponieważ Trójmiasto to region atrakcyjny do życia, większość mieszkań jest sprzedawana jeszcze przed ich wybudowaniem.
  • Umowa deweloperska należy do umów wzajemnych (każda ze stron ma prawa i obowiązki), dlatego cesja mieszkania może odbyć się dopiero po wyrażeniu na nią zgody przez firmę deweloperską.
  • Cesja mieszkania wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. W praktyce strony najczęściej decydują się na wizytę u notariusza, co zapewnia im lepszą ochronę.

Jak dokonać cesji mieszkania w Trójmieście?

Podoba Ci się Trójmiasto i to właśnie na trójmiejskim rynku nieruchomości znalazłeś atrakcyjną ofertę cesji mieszkania? Jako potencjalny cesjonariusz musisz zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Po podpisaniu umowy cesji przejmiesz prawa i obowiązki cedenta wynikające z umowy deweloperskiej. Chcesz upewnić się, że treść umowy nie jest dla Ciebie niekorzystna? Skontaktuj się ze mną, a przeanalizuję znajdujące się w niej zapisy pod kątem ryzyka prawnego.

Specjalizuję się w zapewnieniu klientom bezpieczeństwa prawnego przy transakcjach dotyczących nieruchomości – sprawdzam i opiniuję umowy deweloperskie, weryfikuję deweloperów oraz analizuję zawartość ksiąg wieczystych inwestycji. Jeżeli chcesz być spokojny o to, że cesja mieszkania nie będzie dla Ciebie ryzykowna, zapraszam do kontaktu – pomogę w zabezpieczeniu Twoich interesów.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

notariusz sporządza pismo o depozyt notarialny

08.04.2024

Co to jest depozyt notarialny, ile kosztuje i przed czym chroni?

Depozytem notarialnym są zainteresowane zazwyczaj osoby, które planują sprzedać nieruchomość. Czy warto porozmawiać z nabywcą właśnie o depozycie notarialnym? Dlaczego może on być korzystnym rozwiązaniem...
wierzyciel, który składa wniosek o hipotekę przymusową

25.03.2024

Hipoteka przymusowa – co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Zdarza się, że dłużnik unika uregulowania długu. Jeżeli do tego wyprzedaje posiadany majątek, wierzyciel może słusznie obawiać się, że nie odzyska pieniędzy. Jednym z rozwiązań...
mężczyzna, który przygotowuje wypis z księgi wieczystej

11.03.2024

Wypis z księgi wieczystej – jak go uzyskać i jaki jest jego koszt?

Sprzedaż, zakup czy ubezpieczenie nieruchomości – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy potrzebny jest wypis z księgi wieczystej. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej? Ile...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.