Strefa wiedzy.

notariusz sporządza pismo o depozyt notarialny

Co to jest depozyt notarialny, ile kosztuje i przed czym chroni?

Depozytem notarialnym są zainteresowane zazwyczaj osoby, które planują sprzedać nieruchomość. Czy warto porozmawiać z nabywcą właśnie o depozycie notarialnym? Dlaczego może on być korzystnym rozwiązaniem dla obu stron transakcji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na często pojawiające się pytania o depozyt notarialny….

Czytaj dalej
wierzyciel, który składa wniosek o hipotekę przymusową

Hipoteka przymusowa – co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Zdarza się, że dłużnik unika uregulowania długu. Jeżeli do tego wyprzedaje posiadany majątek, wierzyciel może słusznie obawiać się, że nie odzyska pieniędzy. Jednym z rozwiązań dostępnych dla wierzyciela w takiej sytuacji jest ustanowienie hipoteki przymusowej. Co zapewnia wierzycielowi hipoteka przymusowa?…

Czytaj dalej
mężczyzna, który przygotowuje wypis z księgi wieczystej

Wypis z księgi wieczystej – jak go uzyskać i jaki jest jego koszt?

Sprzedaż, zakup czy ubezpieczenie nieruchomości – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy potrzebny jest wypis z księgi wieczystej. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej? Ile kosztuje taki dokument? Tego dowiesz się z poniższego wpisu. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej?…

Czytaj dalej
koszt zawarcia umowy deweloperskiej

Koszt umowy deweloperskiej – ile wynosi i od czego zależy?

Samo zawarcie umowy deweloperskiej to już wydatek i nie chodzi tutaj o cenę nieruchomości. Jakie są koszty umowy deweloperskiej?

Czytaj dalej
mężczyzna wylicza operat szacunkowy

Operat szacunkowy – co to jest i ile kosztuje?

Będąc właścicielem nieruchomości, który planuje przekazać do niej prawa na przykład poprzez sprzedaż, lub gdy planujemy zakup nieruchomości i ubiegamy się o kredyt hipoteczny, niezbędny staje się operat szacunkowy. Dokument ten to nic innego, jak szczegółowe dane oceniające wartość nieruchomości….

Czytaj dalej
jak znaleźć działkę po numerze

Jak znaleźć działkę po numerze? Poznaj praktyczny poradnik

Kiedy właściciel działki decyduje się na jej sprzedaż, podejmuje szereg działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych kupców. Zazwyczaj umieszcza on ogłoszenie na popularnych portalach nieruchomości, korzysta z usług pośrednika, a na samej parceli często umieszcza tablicę informacyjną z numerem kontaktowym….

Czytaj dalej
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.