Cesja umowy deweloperskiej Trójmiasto.

Trójmiasto to duży, chłonny i zróżnicowany rynek nieruchomości. Z tego powodu osoby poszukujące tu mieszkania czy domu często mogą natknąć się na atrakcyjną ofertę, w tym cesji umowy deweloperskiej. Jeżeli znalazłeś taką propozycję, możesz zastanawiać się, czy transakcja będzie dla Ciebie bezpieczna. Na czym polega i jak przebiega cesja umowy deweloperskiej w Trójmieście?

Cesja (przeniesienie wierzytelności) to umowa cywilnoprawna. W przypadku cesji umowy deweloperskiej występują dwa podmioty – są to:

  • cedent – pierwotny nabywca nieruchomości,
  • cesjonariusz – osoba nabywająca prawa i obowiązki cedenta.

Aby cesja umowy deweloperskiej mogła mieć miejsce, konieczne jest uzyskanie na nią zgody dewelopera. Z reguły osoby zamieszczające ogłoszenie o cesji mieszkania czy domu jednorodzinnego mają już wszystkie niezbędne dokumenty. Wówczas pozostaje tylko sprawdzić ich treść.

Jak dokonać cesji umowy deweloperskiej w Trójmieście?

Cesja umowy deweloperskiej najczęściej ma formę aktu notarialnego, co jest zabezpieczeniem dla cesjonariusza. W praktyce oznacza to konieczność złożenia wizyty w kancelarii notarialnej. Jeżeli zdecydowałeś się na Trójmiasto i interesuje Cię cesja umowy deweloperskiej, zacznij od dokładnej analizy całej dokumentacji. Szczególnie istotne są:

  • treść umowy deweloperskiej – może ona zawierać niekorzystne zapisy,
  • treść umowy cesji – powinna być zgodna z założeniami biznesowymi transakcji oraz nie powinna pozostawiać miejsca na interpretacje.

Dodatkowo już na etapie prowadzenia negocjacji z cedentem należy dokładnie zweryfikować kondycję finansową firmy deweloperskiej. Ważne jest też to, czy nieruchomość nie jest zadłużona i do kogo należy działka, na której powstaje osiedle.

Potrzebujesz pomocy przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej? Chcesz mieć merytoryczne wsparcie podczas prowadzenia negocjacji z cedentem? Skorzystaj z usług prawnika specjalizującego się w prawie nieruchomości. Przeanalizuję dla Ciebie treść umowy deweloperskiej i pomogę na każdym etapie cesji. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami współpracy, skontaktuj się ze mną.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

mężczyzna chce odstąpić od umowy przedwstępnej

26.10.2023

Odstąpienie od umowy przedwstępnej – wszystko, co musisz wiedzieć!

Umowa przedwstępna stanowi zobowiązanie do zawarcia umowy definitywnej po uzyskaniu takiej możliwości przez obie strony. O umowie przedwstępnej słyszał między innymi każdy, kto chciał nabyć...
czym jest akt notarialny

01.10.2023

Akt notarialny – czym jest i do czego służy?

Polskie prawo jasno stanowi, w jakich sytuacjach należy zawierać umowy w formie aktu notarialnego sporządzonego przez notariusza. Czym jest akt notarialny, jak wygląda, co zawiera,...
pieniądze przeznaczone na wykończenie mieszkania

22.09.2023

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Wymarzone mieszkanie na nowopowstałym osiedlu może sporo kosztować. Nabywcy lokali pochodzących od deweloperów bardzo często nie mogą wprowadzić się tuż po otrzymaniu kluczy, ponieważ niezbędne...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.