Cesja umowy deweloperskiej Trójmiasto.

Trójmiasto to duży, chłonny i zróżnicowany rynek nieruchomości. Z tego powodu osoby poszukujące tu mieszkania czy domu często mogą natknąć się na atrakcyjną ofertę, w tym cesji umowy deweloperskiej. Jeżeli znalazłeś taką propozycję, możesz zastanawiać się, czy transakcja będzie dla Ciebie bezpieczna. Na czym polega i jak przebiega cesja umowy deweloperskiej w Trójmieście?

Cesja (przeniesienie wierzytelności) to umowa cywilnoprawna. W przypadku cesji umowy deweloperskiej występują dwa podmioty – są to:

  • cedent – pierwotny nabywca nieruchomości,
  • cesjonariusz – osoba nabywająca prawa i obowiązki cedenta.

Aby cesja umowy deweloperskiej mogła mieć miejsce, konieczne jest uzyskanie na nią zgody dewelopera. Z reguły osoby zamieszczające ogłoszenie o cesji mieszkania czy domu jednorodzinnego mają już wszystkie niezbędne dokumenty. Wówczas pozostaje tylko sprawdzić ich treść.

Jak dokonać cesji umowy deweloperskiej w Trójmieście?

Cesja umowy deweloperskiej najczęściej ma formę aktu notarialnego, co jest zabezpieczeniem dla cesjonariusza. W praktyce oznacza to konieczność złożenia wizyty w kancelarii notarialnej. Jeżeli zdecydowałeś się na Trójmiasto i interesuje Cię cesja umowy deweloperskiej, zacznij od dokładnej analizy całej dokumentacji. Szczególnie istotne są:

  • treść umowy deweloperskiej – może ona zawierać niekorzystne zapisy,
  • treść umowy cesji – powinna być zgodna z założeniami biznesowymi transakcji oraz nie powinna pozostawiać miejsca na interpretacje.

Dodatkowo już na etapie prowadzenia negocjacji z cedentem należy dokładnie zweryfikować kondycję finansową firmy deweloperskiej. Ważne jest też to, czy nieruchomość nie jest zadłużona i do kogo należy działka, na której powstaje osiedle.

Potrzebujesz pomocy przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej? Chcesz mieć merytoryczne wsparcie podczas prowadzenia negocjacji z cedentem? Skorzystaj z usług prawnika specjalizującego się w prawie nieruchomości. Przeanalizuję dla Ciebie treść umowy deweloperskiej i pomogę na każdym etapie cesji. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami współpracy, skontaktuj się ze mną.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

03.06.2022

Kiedy ubezpieczyć mieszkanie od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera na wczesnym etapie inwestycji to duży wybór i korzystna cena, ale również ryzyko. Jeżeli chcesz zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, rozważ ubezpieczenie...

03.06.2022

O co pytać przy kupnie mieszkania od dewelopera?

Planujesz kupić mieszkanie od firmy deweloperskiej i w najbliższym czasie spotkasz się z jej przedstawicielem? Przygotuj pytania do dewelopera. Zastanawiasz się, o co pytać dewelopera...

01.02.2022

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Znasz już termin odbioru mieszkania? Teraz pozostaje przygotować się na ten dzień. Radość – często poprzedzona długimi miesiącami oczekiwania na zakończenie inwestycji – nie powinna...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.