Analiza umowy deweloperskiej Kraków.

Analiza umowy deweloperskiej

Kraków jest jednym z tych miast, w których działalność firm deweloperskich jest zakrojona na szeroką skalę. Zdecydowałeś się na zakup mieszkania na jednym z krakowskich osiedli?

Jeżeli budynek, w którym będzie mieścił się Twój lokal, jest w budowie lub został już wybudowany, to – przed sporządzeniem aktu notarialnego – z deweloperem możesz podpisać różnego rodzaju umowy.

Indywidualna analiza umowy deweloperskiej

Do umów najczęściej zawieranych z deweloperem należą:

  • umowa rezerwacyjna – z reguły klienci podpisują ją wówczas, gdy chcą sprawdzić swoją zdolność kredytową,
  • umowa deweloperska – jest ona uregulowana w tzw. ustawie deweloperskiej i musi zawierać określone ustawą elementy,
  • umowa przedwstępna – jest ona zawierana wówczas, gdy nieruchomość już istnieje, a klient chce sprawdzić, czy otrzyma kredyt.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj umowy zamierzasz podpisać, niezbędne będzie sprawdzenie jej zapisów. Nie musisz robić tego samodzielnie – możesz skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, dla którego analizy umów deweloperskich to codzienność.

Sprawdzenie umowy deweloperskiej – Kraków

Na czym polega sprawdzenie umowy deweloperskiej? To usługa realizowana przez doświadczonego prawnika, która obejmuje skrupulatne zapoznanie się z treścią wzoru umowy dostarczonej przez dewelopera. Po przeczytaniu tego dokumentu wskażę Ci niekorzystne dla Ciebie zapisy i zaproponuję zmiany.

W zależności od wybranego przez Ciebie wariantu usługi sprawdzę również zawartość załączników dołączonych do umowy (na przykład pozwolenia na budowę). Zweryfikuję także wybraną przez Ciebie firmę deweloperską w KRS lub CEIDG. Zlecając analizy umów deweloperskich czy rezerwacyjnych doświadczonemu prawnikowi, możesz mieć pewność, że nie umknie Ci żaden szczegół, który na późniejszym etapie mógłby mieć kosztowne konsekwencje.

Mapa inwestycji

Moi Klienci kupili mieszkania albo domy w kilkuset inwestycjach deweloperskich w całej Polsce. Oto niektóre z nich:

Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.