Indywidualne analizy umów – Trójmiasto – Umowa Deweloperska.

Umowa deweloperska to jedna z najważniejszych umów podpisywanych z firmą deweloperską. Z reguły to deweloper, jako profesjonalny podmiot z zapleczem prawnym, przygotowuje treść umowy i następnie przedstawia ją klientowi. Nie oznacza to jednak, że zapisów tej umowy nie można modyfikować. Przeciwnie – transakcja kupna mieszkania może być poprzedzona negocjacjami. Aby jednak wiedzieć, które zapisy negocjować, konieczne jest sprawdzenie umowy deweloperskiej.

Indywidualne analizy umowy deweloperskiej obejmują między innymi:

  • sprawdzenie treści wzoru pod względem występowania klauzul abuzywnych (niedozwolonych) lub rozwiązań, które mogą okazać się niekorzystne,
  • sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości,
  • sprawdzenie treści załączników do umowy deweloperskiej, na przykład pozwoleń na budowę,
  • przedstawienie propozycji zmian postanowień, które w aktualnym kształcie budzą wątpliwości i są niekorzystne,
  • weryfikację rzetelności dewelopera – również finansowej.

Z usługi sprawdzenia umowy deweloperskiej możesz skorzystać, bez względu na to, gdzie planujesz nabyć nieruchomość – czy jest to Trójmiasto, czy jedna z okolicznych miejscowości.

Ile kosztuje sprawdzenie umowy deweloperskiej?

Trójmiasto to jeden z droższych regionów w Polsce, gdy mowa o cenie za metr kwadratowy nieruchomości mieszkalnej. Zastanawiasz się, ile kosztuje sprawdzenie umowy deweloperskiej dla nieruchomości nabywanej właśnie na terenie Trójmiasta? Koszt usługi nie jest powiązany z ceną mieszkania – opłaty za indywidualne analizy umowy deweloperskiej są niemal nieodczuwalne, biorąc pod uwagę całkowity koszt transakcji. W prowadzonej przeze mnie kancelarii prawnej, która specjalizuje się w sprawdzaniu umów deweloperskich, zapłacisz od 490 do 1599 zł – w zależności od wybranego pakietu.

Potrzebujesz pewności, że umowa deweloperska nie zawiera zapisów, które mogą być dla Ciebie niekorzystne? Chcesz negocjować niektóre z punktów umowy deweloperskiej i oczekujesz profesjonalnie przygotowanych propozycji? Zamów indywidualną analizę umowy deweloperskiej i upewnij się, że umowa jest bezpieczna.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

koszt zawarcia umowy deweloperskiej

09.01.2024

Koszt umowy deweloperskiej – ile wynosi i od czego zależy?

Samo zawarcie umowy deweloperskiej to już wydatek i nie chodzi tutaj o cenę nieruchomości. Jakie są koszty umowy deweloperskiej?
mężczyzna wylicza operat szacunkowy

19.12.2023

Operat szacunkowy – co to jest i ile kosztuje?

Będąc właścicielem nieruchomości, który planuje przekazać do niej prawa na przykład poprzez sprzedaż, lub gdy planujemy zakup nieruchomości i ubiegamy się o kredyt hipoteczny, niezbędny...
jak znaleźć działkę po numerze

05.12.2023

Jak znaleźć działkę po numerze? Poznaj praktyczny poradnik

Kiedy właściciel działki decyduje się na jej sprzedaż, podejmuje szereg działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych kupców. Zazwyczaj umieszcza on ogłoszenie na popularnych portalach nieruchomości,...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.