Cesja nieruchomości Trójmiasto.

Trójmiasto zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych miejsc do życia. Planujesz zakup mieszkania w Gdańsku, Gdyni, Sopocie lub okolicach? Jeżeli interesuje Cię rynek pierwotny, alternatywą dla nabycia mieszkania wciąż będącego w budowie jest cesja nieruchomości – a dokładniej cesja umowy deweloperskiej. Na czym ona polega?

Cesja najczęściej ma miejsce na ostatnim etapie powstawania nieruchomości – mieszkania czy domu jednorodzinnego. Podpisanie umowy cesji nieruchomości oznacza tyle, że przejmiesz:

  • prawa pierwotnego nabywcy nieruchomości – w tym prawo do żądania od dewelopera przeniesienia prawa do wybudowanego lokalu,
  • obowiązki pierwotnego nabywcy nieruchomości – najważniejszym jest zapłata za nieruchomość, przy czym z umowy deweloperskiej mogą wynikać też inne obowiązki.

Cesja nieruchomości nie zawsze odnosi się wyłącznie do mieszkania – może dotyczyć także miejsca parkingowego. To jedna z wielu pułapek, które czekają na osoby zainteresowane podpisaniem takiej umowy.

Jak dokonać cesji nieruchomości w Trójmieście?

Trójmiasto to jeden z intensywniej zabudowywanych przez firmy deweloperskie regionów Polski i być może właśnie dlatego znalazłeś tu ofertę cesji na korzystnych warunkach. Atrakcyjna cena nie powinna jednak przesłonić konieczności dokładnego sprawdzenia dewelopera, inwestycji oraz treści umowy deweloperskiej. Czemu to takie ważne?

Cesja nieruchomości (cesja umowy deweloperskiej) oznacza, że przejmiesz dotychczasowe prawa i obowiązki pierwotnego nabywcy mieszkania czy domu jednorodzinnego. Może się okazać, że umowa jest skonstruowana w sposób niekorzystny dla nabywcy – mogą znajdować się w niej zapisy, które nakładają na niego wiele obowiązków, ograniczając jednocześnie mocno przysługujące mu prawa.

Nie znasz się na analizie umów pod kątem ryzyka prawnego? Zastanawiasz się, jaką formę powinna mieć cesja nieruchomości, aby zabezpieczała Twoje interesy? Trójmiasto to obszar mojej działalności – to właśnie tu pomagam osobom zainteresowanym zakupem nieruchomości od dewelopera lub cesją umowy deweloperskiej. Jeżeli chcesz skorzystać z mojego wsparcia, zapraszam do kontaktu.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

mężczyzna chce odstąpić od umowy przedwstępnej

26.10.2023

Odstąpienie od umowy przedwstępnej – wszystko, co musisz wiedzieć!

Umowa przedwstępna stanowi zobowiązanie do zawarcia umowy definitywnej po uzyskaniu takiej możliwości przez obie strony. O umowie przedwstępnej słyszał między innymi każdy, kto chciał nabyć...
czym jest akt notarialny

01.10.2023

Akt notarialny – czym jest i do czego służy?

Polskie prawo jasno stanowi, w jakich sytuacjach należy zawierać umowy w formie aktu notarialnego sporządzonego przez notariusza. Czym jest akt notarialny, jak wygląda, co zawiera,...
pieniądze przeznaczone na wykończenie mieszkania

22.09.2023

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Wymarzone mieszkanie na nowopowstałym osiedlu może sporo kosztować. Nabywcy lokali pochodzących od deweloperów bardzo często nie mogą wprowadzić się tuż po otrzymaniu kluczy, ponieważ niezbędne...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.