Cesja mieszkania w Krakowie.

Całkowity czas realizacji inwestycji deweloperskiej to z reguły dwa lata. Jeżeli kupujesz nieruchomość, która nie została jeszcze zbudowana, warto zawczasu zabezpieczyć się na wypadek różnych sytuacji, na przykład zmiany życiowych planów, utraty posady czy choroby. Gdy będziesz musiał zmienić miejsce zamieszkania choćby ze względu na pracę, pojawi się naturalne pytanie: co z mieszkaniem? Jeżeli jeszcze ono nie powstało, rozwiązaniem jest cesja nieruchomości. Na cesję lokalu mieszkalnego będziesz potrzebował zgody dewelopera. Możesz uzyskać ją odpowiednio wcześniej. Wystarczy, że będziesz negocjował treść zapisów zaproponowanych w umowie deweloperskiej.

Kiedy możliwa jest cesja mieszkania – Kraków i okolice

Cesja mieszkania jest możliwa dopiero po wyrażeniu na nią zgody przez dewelopera. Taką zgodę możesz otrzymać między innymi w umowie deweloperskiej lub umowie cesji. Dopiero zamierzasz podpisać umowę deweloperską? Możesz zabezpieczyć się na różne okoliczności – wystarczy, że zadbasz o swoje interesy i wynegocjujesz zamieszczenie w treści umowy korzystnych dla siebie zapisów. Pomogę Ci w ich sformułowaniu.

Specjalizuję się w analizie umów podpisywanych przez klientów z deweloperami. Wskazuję niekorzystne, w tym także niedozwolone zapisy znajdujące się w poszczególnych umowach i w imieniu klientów negocjuję ich brzmienie z deweloperami. Doradzam między innymi osobom, które wybrały Kraków lub okolice. Jeżeli nieruchomość zamierzasz sfinansować z kredytu hipotecznego, zadbam o to, abyś w razie odmowy banku nie musiał ponosić dodatkowych kosztów.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

koszt zawarcia umowy deweloperskiej

09.01.2024

Koszt umowy deweloperskiej – ile wynosi i od czego zależy?

Samo zawarcie umowy deweloperskiej to już wydatek i nie chodzi tutaj o cenę nieruchomości. Jakie są koszty umowy deweloperskiej?
mężczyzna wylicza operat szacunkowy

19.12.2023

Operat szacunkowy – co to jest i ile kosztuje?

Będąc właścicielem nieruchomości, który planuje przekazać do niej prawa na przykład poprzez sprzedaż, lub gdy planujemy zakup nieruchomości i ubiegamy się o kredyt hipoteczny, niezbędny...
jak znaleźć działkę po numerze

05.12.2023

Jak znaleźć działkę po numerze? Poznaj praktyczny poradnik

Kiedy właściciel działki decyduje się na jej sprzedaż, podejmuje szereg działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych kupców. Zazwyczaj umieszcza on ogłoszenie na popularnych portalach nieruchomości,...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.