Jak znaleźć numer księgi wieczystej po adresie?

Księga wieczysta to po prostu szczegółowa dokumentacja nieruchomości, która zawiera wszystkie najważniejsze informacje na jej temat. Nic zatem dziwnego, że każdy nabywca nowego domu bądź mieszkania, chce otrzymać do niej dostęp, nim podejmie ostateczną decyzję związaną z zakupem. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy sprawdzić historię nieruchomości, nim jeszcze odezwiemy się do właściciela i zaczniemy negocjacje? Czy wyszukanie księgi wieczystej po adresie jest możliwe? Na szczęście tak, a research ułatwia księga wieczysta online! Sprawdź, w jaki sposób z niej korzystać i jaki koszt musisz ponieść, aby sprawdzić numer księgi wieczystej po adresie.

Kiedy należy sprawdzić numer księgi wieczystej?

Księgi wieczyste stanowią swego rodzaju dokumentację domu, jego historii czy istotnych, zwłaszcza z punktu widzenia przyszłego nabywcy parametrów. Znajdują się w nich szczegółowe dane dotyczące tego, kto jest właścicielem nieruchomości, jaki jest jej metraż, ilość pokoi, a nawet informacje czy dane mieszkanie bądź dom są zabezpieczeniem zewnętrznego finansowania. Warto przed zakupem nieruchomości skorzystać z analizy umowy deweloperskiej przeprowadzonej przez doświadczonego prawnika.

Wyszukiwanie ksiąg pozwala zatem precyzyjnie określić charakterystykę nieruchomości, której nabycie rozważasz, a jej właściciel nie będzie w stanie dzięki temu niczego przed Tobą zataić. Można zatem śmiało stwierdzić, że numer księgi wieczystej pozwala w szybki, łatwy i co najważniejsze dokładny sposób sprawdzić wszystkie najważniejsze dane, również takie jak ewentualne zadłużenia, na temat każdej nieruchomości.

Pozyskanie numeru księgi wieczystej po adresie jest szczególnie przydatne, zwłaszcza gdy właściciel nieruchomości nie chce z jakiegoś powodu udzielić w nią wglądu i wydaje nam się, że nie jest do końca szczery m.in. w kwestii ewentualnych obciążeń domu, czy parceli, które mogłyby znacząco obniżyć ich wartość.

 Dwoje młodych ludzi sprawdza numer księgi wieczystej po adresie

Czy można sprawdzić numer księgi wieczystej po adresie?

Wiesz już, jak ważne jest zweryfikowanie historii domu przed jego zakupem, jednak czy wiesz, w jaki sposób sprawdzić numery ksiąg wieczystych po adresie, jeśli prawowity właściciel nieruchomości nie chce dostarczyć Ci pełnej dokumentacji? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą takie serwisy jak księga wieczysta online!

Choć jest to nieco trudniejsze, szukanie numeru księgi wieczystej po adresie jest możliwe i to nawet bez wiedzy dotyczącej tego, kto jest właścicielem nieruchomości. W celu uzyskania rzetelnych danych najlepiej skorzystać ze sprawdzonej wyszukiwarki, znajdującej się pod adresem – https://ksiegiwieczyste.pl/.

Usługa pozwala zweryfikować numer księgi wieczystej jedynie na podstawie adresu nieruchomości i zapoznać się z jej szczegółową historią, nawet bez wiedzy właściciela.

Oczywiście, sprawdzanie księgi wieczystej po adresie nieruchomości jest możliwe także bardziej tradycyjnymi metodami, jednak będzie się ono wiązało z o wiele większym nakładem czasowym. Numer księgi wieczystej można uzyskać w Sądzie Rejonowym, w wydziale wieczystoksięgowym, bądź też w Starostwie Powiatowym w wydziale geodezji i kartografii.

Należy mieć jednak świadomość, że bez względu na to, w którym urzędzie będziesz starać się o uzyskanie informacji, konieczne będzie wykazanie interesu prawnego w tym zakresie, odnosząc się do art. 24 ust. 5. ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Ile kosztuje sprawdzenie numeru KW po adresie?

Wyszukiwarki ksiąg wieczystych online to szybki i przede wszystkim bardzo prosty sposób na uzyskanie wszystkich istotnych informacji i to bez wychodzenia z domu. Niestety, korzystanie z nich nie jest darmowe. Aby poznać jeden numer księgi wieczystej po adresie należy liczyć się z kosztem rzędu kilkudziesięciu złotych.

Jedyne dane, jakie będą nam potrzebne to adres nieruchomości, tj. miasto, nazwa ulicy, numer budynku i ewentualnie numer mieszkania, numer działki lub jej identyfikator.

Księgi wieczyste jesteśmy w stanie przeglądać darmowo tylko w przypadku, gdy znamy ich numer. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z systemu EKW dostępnego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości – https://ekw.ms.gov.pl/.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

notariusz sporządza pismo o depozyt notarialny

08.04.2024

Co to jest depozyt notarialny, ile kosztuje i przed czym chroni?

Depozytem notarialnym są zainteresowane zazwyczaj osoby, które planują sprzedać nieruchomość. Czy warto porozmawiać z nabywcą właśnie o depozycie notarialnym? Dlaczego może on być korzystnym rozwiązaniem...
wierzyciel, który składa wniosek o hipotekę przymusową

25.03.2024

Hipoteka przymusowa – co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Zdarza się, że dłużnik unika uregulowania długu. Jeżeli do tego wyprzedaje posiadany majątek, wierzyciel może słusznie obawiać się, że nie odzyska pieniędzy. Jednym z rozwiązań...
mężczyzna, który przygotowuje wypis z księgi wieczystej

11.03.2024

Wypis z księgi wieczystej – jak go uzyskać i jaki jest jego koszt?

Sprzedaż, zakup czy ubezpieczenie nieruchomości – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy potrzebny jest wypis z księgi wieczystej. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej? Ile...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.