ikona kontaktu

Nowy komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej.

Powrót
03.01.2018 | Artykuły
Share Button
Nowy komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej
Share Button

Z początkiem 2018 r. wydawnictwo C.H. Beck opublikowało nowy tom z serii “Komentarze Prawa Prywatnego” pod redakcją dr hab. Konrada Osajdy. Właściwie to należałoby napisać – dwa nowe tomy: VIA i VIB – pod wspólnym tytułem Prawo spółdzielcze i mieszkaniowe. Każdy z nich liczy ponad 1000 stron tekstu (w wersji drukowanej).

 

Komentarze z tej serii należą do najnowszych i najobszerniejszych na polskim rynku wydawnictw prawniczym. Autorzy, którzy w większości łączą praktykę zawodową z pracą naukową, stawiają w nich na dogłębne przedstawienie problematyki związanej ze stosowaniem w praktyce poszczególnych przepisów ustaw oraz powstałe w związku z ich wykładnią wątpliwości. Powołano istotne z punktu widzenia praktyki orzecznictwo Sądu Najwyższego i innych sądów, a także wypowiedzi przedstawicieli doktryny – odnosząc się do najnowszych wydań poszczególnych komentarzy. Autorzy rozważają ponadto różne hipotetyczne przypadki zastosowania poszczególnych przepisów, które albo mogą zdarzyć się w praktyce, albo też praktyka może przynieść sytuacje do nich podobne, w których mogą znaleźć zastosowanie przedstawione w komentarzu argumenty.

W nowy tomie znajduje się również komentarz do przepisów ustawy deweloperskiej, który stanowi obecnie najbardziej aktualny i jeden z najbardziej obszernych komentarzy dostępnych na rynku.

Tom VIA zawiera komentarze do ustawy Prawo spółdzielcze oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Tom VIB zawiera komentarze do ustawy o własności lokali (dr M. Berek, dr J. Biernat, dr B. Jelonek-Jarco, dr M. Kućka, dr J. Zawadzka, J. Zębala), ustawy o ochronie praw lokatorów (dr K. Pałka, dr J. Zawadzka) oraz ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (dr Bartłomiej Gliniecki).

Opracowania z serii  “Komentarze Prawa Prywatnego” cechują się bardzo przejrzystą nawigacją opartą o kilka warstw szczegółowości przedstawianej problematyki.

Komentarz dostępny jest w Systemie Informacji Prawnej Legalis oraz w postaci drukowanej.

Share Button

Oceń artykuł:

5 / 5. 1

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Kategorie aktualności

  Kancelaria Prawna dr Bartłomiej Gliniecki

  ul. 3 Maja 73, 81-850 Sopot
  (spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu)

  NIP: 586-209-87-32
  numer rachunku: 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828
  (Santander Bank Polska S.A.)

  Sprawdź opinie Klientów na Google

   Wyślij maila na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo
   zostaw tutaj wiadomość. Odpowiem w ciągu kilku godzin

   *Pola obowiązkowe

   Agencja Digital Marketing EACTIVE