Cesja nieruchomości Szczecin.

Cesja nieruchomości Szczecin

Szczecin jest jednym z tych miast, w których deweloperzy wykazują się dużą aktywnością, oddając co roku kolejne nieruchomości do użytku. Zdarza się, że osoby, które podpisały umowę deweloperską, na podstawie której miały stać się właścicielem lokalu na terenie miasta Szczecin, zmieniają plany. Co wówczas zrobić?

Jeżeli nieruchomość na terenie miasta Szczecin (i każdego innego) nie została jeszcze wybudowana, rozwiązaniem jest cesja praw z umowy deweloperskiej. Aby jednak cesja była możliwa, niezbędne jest uzyskanie zgody dewelopera. Może ona zostać wyrażona zarówno uprzednio (np. w umowie deweloperskiej), jak i w umowie cesji.

Jak dokonać cesji nieruchomości w Szczecinie?

Do cesji nieruchomości położonej na terenie miasta Szczecin warto się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy dopilnować formalności – w tym przypadku mowa o zgodzie dewelopera na cesję. Bez wyrażenia takiej zgody przez dewelopera cesja nieruchomości nie będzie możliwa.

Dla zbywcy najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zawarcie umowy cesji nieruchomości w formie aktu notarialnego. Dzięki tej formie zbywca będzie miał możliwość dochodzenia swoich roszczeń. Inaczej mówiąc, jest ona dla niego zabezpieczeniem. Zanim zdecydujesz się na cesję, skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem.

Cesja nieruchomości w Szczecinie – zalety

Cesja nieruchomości położonych na terenie miasta Szczecin ma swoje zalety. Zbywca może liczyć na zarobek, gdyż ceny nieruchomości systematycznie rosną. Z kolei nabywca nieruchomości nie musi czekać na mieszkanie – czas oddania lokalu do użytkowania może wynosić zaledwie kilka miesięcy czy nawet tygodni.

Powyższe zalety cesji nie są wszystkimi, o których trzeba pamiętać. Cesja nieruchomości położonej na terenie miasta Szczecin oznacza, że nie będzie trzeba odprowadzić podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) w wysokości 2 proc. od wartości rynkowej nieruchomości do jednego z tamtejszych urzędów skarbowych.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

mężczyzna chce odstąpić od umowy przedwstępnej

26.10.2023

Odstąpienie od umowy przedwstępnej – wszystko, co musisz wiedzieć!

Umowa przedwstępna stanowi zobowiązanie do zawarcia umowy definitywnej po uzyskaniu takiej możliwości przez obie strony. O umowie przedwstępnej słyszał między innymi każdy, kto chciał nabyć...
czym jest akt notarialny

01.10.2023

Akt notarialny – czym jest i do czego służy?

Polskie prawo jasno stanowi, w jakich sytuacjach należy zawierać umowy w formie aktu notarialnego sporządzonego przez notariusza. Czym jest akt notarialny, jak wygląda, co zawiera,...
pieniądze przeznaczone na wykończenie mieszkania

22.09.2023

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Wymarzone mieszkanie na nowopowstałym osiedlu może sporo kosztować. Nabywcy lokali pochodzących od deweloperów bardzo często nie mogą wprowadzić się tuż po otrzymaniu kluczy, ponieważ niezbędne...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.