Cesja umowy deweloperskiej Warszawa.

Cesja umowy deweloperskiej Warszawa

Odmowa udzielenia kredytu bankowego czy zmiana życiowych planów – to najczęstsze powody, dla których podpisywana jest cesja umowy deweloperskiej. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i pozostałe największe miasta w Polsce są intensywnie zabudowywane przez deweloperów. To z kolei powoduje, że zainteresowanie sprzedażą praw do budowanych nieruchomości – a zwłaszcza mieszkań – jest duże.Cesja umowy deweloperskiej może zainteresować także osoby, które poszukują lokalu w prestiżowej lokalizacji. Takie inwestycje cieszą się niemalejącą popularnością wśród kupców.

Jak dokonać cesji umowy deweloperskiej w Warszawie?

Aby cesja umowy deweloperskiej nieruchomości położonej np. w Warszawie była możliwa, potrzebna jest zgoda dewelopera. Można się o nią postarać odpowiednio wcześniej, czyli już na etapie uzgadniania treści umowy deweloperskiej. Jeżeli zgoda na cesję znajdzie się w treści umowy deweloperskiej, to występowanie o nią do dewelopera na późniejszym etapie nie będzie konieczne.

Sprzedaż praw do powstającej nieruchomości polega na podpisaniu umowy. Z reguły strony wybierają formę umowy notarialnej, która w najszerszy sposób chroni ich interesy.

Cesja umowy deweloperskiej – sposób na inwestycję w Warszawie

Cesja umowy deweloperskiej jest atrakcyjna dla dwóch grup klientów. Pierwszą są osoby, które nie zadbały o swoje interesy i odstępując od umowy deweloperskiej, musiałyby zapłacić sporą kwotę tytułem kary umownej. Drugą z kolei stanowią inwestorzy, którzy cesję umowy deweloperskiej postrzegają w kategoriach inwestycji. Ile można zarobić na cesji umowy deweloperskiej?

Wskazanie precyzyjnej kwoty nie jest możliwe, chociaż nie brakuje inwestorów uzyskujących zwrot w wysokości 100 proc. wkładu własnego. Z reguły najwięcej na cesji zarabiają inwestorzy, którzy dostrzegli potencjał danej inwestycji, a kupca zaczęli poszukiwać przed rozpoczęciem sprzedaży przez dewelopera.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

notariusz sporządza pismo o depozyt notarialny

08.04.2024

Co to jest depozyt notarialny, ile kosztuje i przed czym chroni?

Depozytem notarialnym są zainteresowane zazwyczaj osoby, które planują sprzedać nieruchomość. Czy warto porozmawiać z nabywcą właśnie o depozycie notarialnym? Dlaczego może on być korzystnym rozwiązaniem...
wierzyciel, który składa wniosek o hipotekę przymusową

25.03.2024

Hipoteka przymusowa – co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Zdarza się, że dłużnik unika uregulowania długu. Jeżeli do tego wyprzedaje posiadany majątek, wierzyciel może słusznie obawiać się, że nie odzyska pieniędzy. Jednym z rozwiązań...
mężczyzna, który przygotowuje wypis z księgi wieczystej

11.03.2024

Wypis z księgi wieczystej – jak go uzyskać i jaki jest jego koszt?

Sprzedaż, zakup czy ubezpieczenie nieruchomości – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy potrzebny jest wypis z księgi wieczystej. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej? Ile...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.