Cesja umowy deweloperskiej Warszawa.

Cesja umowy deweloperskiej Warszawa

Odmowa udzielenia kredytu bankowego czy zmiana życiowych planów – to najczęstsze powody, dla których podpisywana jest cesja umowy deweloperskiej. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i pozostałe największe miasta w Polsce są intensywnie zabudowywane przez deweloperów. To z kolei powoduje, że zainteresowanie sprzedażą praw do budowanych nieruchomości – a zwłaszcza mieszkań – jest duże.Cesja umowy deweloperskiej może zainteresować także osoby, które poszukują lokalu w prestiżowej lokalizacji. Takie inwestycje cieszą się niemalejącą popularnością wśród kupców.

Jak dokonać cesji umowy deweloperskiej w Warszawie?

Aby cesja umowy deweloperskiej nieruchomości położonej np. w Warszawie była możliwa, potrzebna jest zgoda dewelopera. Można się o nią postarać odpowiednio wcześniej, czyli już na etapie uzgadniania treści umowy deweloperskiej. Jeżeli zgoda na cesję znajdzie się w treści umowy deweloperskiej, to występowanie o nią do dewelopera na późniejszym etapie nie będzie konieczne.

Sprzedaż praw do powstającej nieruchomości polega na podpisaniu umowy. Z reguły strony wybierają formę umowy notarialnej, która w najszerszy sposób chroni ich interesy.

Cesja umowy deweloperskiej – sposób na inwestycję w Warszawie

Cesja umowy deweloperskiej jest atrakcyjna dla dwóch grup klientów. Pierwszą są osoby, które nie zadbały o swoje interesy i odstępując od umowy deweloperskiej, musiałyby zapłacić sporą kwotę tytułem kary umownej. Drugą z kolei stanowią inwestorzy, którzy cesję umowy deweloperskiej postrzegają w kategoriach inwestycji. Ile można zarobić na cesji umowy deweloperskiej?

Wskazanie precyzyjnej kwoty nie jest możliwe, chociaż nie brakuje inwestorów uzyskujących zwrot w wysokości 100 proc. wkładu własnego. Z reguły najwięcej na cesji zarabiają inwestorzy, którzy dostrzegli potencjał danej inwestycji, a kupca zaczęli poszukiwać przed rozpoczęciem sprzedaży przez dewelopera.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

03.06.2022

Kiedy ubezpieczyć mieszkanie od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera na wczesnym etapie inwestycji to duży wybór i korzystna cena, ale również ryzyko. Jeżeli chcesz zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, rozważ ubezpieczenie...

03.06.2022

O co pytać przy kupnie mieszkania od dewelopera?

Planujesz kupić mieszkanie od firmy deweloperskiej i w najbliższym czasie spotkasz się z jej przedstawicielem? Przygotuj pytania do dewelopera. Zastanawiasz się, o co pytać dewelopera...

01.02.2022

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Znasz już termin odbioru mieszkania? Teraz pozostaje przygotować się na ten dzień. Radość – często poprzedzona długimi miesiącami oczekiwania na zakończenie inwestycji – nie powinna...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.