Cesja umowy deweloperskiej Warszawa.

Cesja umowy deweloperskiej Warszawa

Odmowa udzielenia kredytu bankowego czy zmiana życiowych planów – to najczęstsze powody, dla których podpisywana jest cesja umowy deweloperskiej. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i pozostałe największe miasta w Polsce są intensywnie zabudowywane przez deweloperów. To z kolei powoduje, że zainteresowanie sprzedażą praw do budowanych nieruchomości – a zwłaszcza mieszkań – jest duże.Cesja umowy deweloperskiej może zainteresować także osoby, które poszukują lokalu w prestiżowej lokalizacji. Takie inwestycje cieszą się niemalejącą popularnością wśród kupców.

Jak dokonać cesji umowy deweloperskiej w Warszawie?

Aby cesja umowy deweloperskiej nieruchomości położonej np. w Warszawie była możliwa, potrzebna jest zgoda dewelopera. Można się o nią postarać odpowiednio wcześniej, czyli już na etapie uzgadniania treści umowy deweloperskiej. Jeżeli zgoda na cesję znajdzie się w treści umowy deweloperskiej, to występowanie o nią do dewelopera na późniejszym etapie nie będzie konieczne.

Sprzedaż praw do powstającej nieruchomości polega na podpisaniu umowy. Z reguły strony wybierają formę umowy notarialnej, która w najszerszy sposób chroni ich interesy.

Cesja umowy deweloperskiej – sposób na inwestycję w Warszawie

Cesja umowy deweloperskiej jest atrakcyjna dla dwóch grup klientów. Pierwszą są osoby, które nie zadbały o swoje interesy i odstępując od umowy deweloperskiej, musiałyby zapłacić sporą kwotę tytułem kary umownej. Drugą z kolei stanowią inwestorzy, którzy cesję umowy deweloperskiej postrzegają w kategoriach inwestycji. Ile można zarobić na cesji umowy deweloperskiej?

Wskazanie precyzyjnej kwoty nie jest możliwe, chociaż nie brakuje inwestorów uzyskujących zwrot w wysokości 100 proc. wkładu własnego. Z reguły najwięcej na cesji zarabiają inwestorzy, którzy dostrzegli potencjał danej inwestycji, a kupca zaczęli poszukiwać przed rozpoczęciem sprzedaży przez dewelopera.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

koszt zawarcia umowy deweloperskiej

09.01.2024

Koszt umowy deweloperskiej – ile wynosi i od czego zależy?

Samo zawarcie umowy deweloperskiej to już wydatek i nie chodzi tutaj o cenę nieruchomości. Jakie są koszty umowy deweloperskiej?
mężczyzna wylicza operat szacunkowy

19.12.2023

Operat szacunkowy – co to jest i ile kosztuje?

Będąc właścicielem nieruchomości, który planuje przekazać do niej prawa na przykład poprzez sprzedaż, lub gdy planujemy zakup nieruchomości i ubiegamy się o kredyt hipoteczny, niezbędny...
jak znaleźć działkę po numerze

05.12.2023

Jak znaleźć działkę po numerze? Poznaj praktyczny poradnik

Kiedy właściciel działki decyduje się na jej sprzedaż, podejmuje szereg działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych kupców. Zazwyczaj umieszcza on ogłoszenie na popularnych portalach nieruchomości,...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.