Podpisywanie umowy z deweloperem w Warszawie.

Zdecydowałeś się na mieszkanie z rynku pierwotnego w Warszawie? Z deweloperem możesz podpisać umowę deweloperską lub umowę przedwstępną. Czym się one różnią i dlaczego powinieneś dokładnie zweryfikować treść każdego otrzymanego od dewelopera wzoru umowy? Kiedy warto podjąć negocjacje z deweloperem?

Ponieważ Warszawa to jeden z największych rynków nieruchomości w Polsce, z deweloperem najpewniej podpiszesz umowę deweloperską. Stosuje się ją wówczas, gdy mieszkanie nie zostało jeszcze wybudowane. Umowa deweloperska ma na celu ochronę interesów kupującego na etapie realizacji inwestycji deweloperskiej, którą uważa się za obarczoną dużym ryzykiem.

Umowa przedwstępna jest zawierana między deweloperem a klientem wówczas, gdy mieszkanie jest już wybudowane. Takich lokali mieszkalnych w ofercie deweloperów nie ma wiele. Zwłaszcza Warszawa jest na tyle chłonnym rynkiem, że deweloperzy najczęściej kończą sprzedaż mieszkań jeszcze przed ukończeniem obiektu. Umowa przedwstępna może być zawarta w formie notarialnej, choć nie jest to konieczne.

Negocjowanie umowy z deweloperem w Warszawie

Emocje, które towarzyszą zakupowi wymarzonego mieszkania czy domu jednorodzinnego, nie są najlepszym doradcą. Interesuje Cię Warszawa i to właśnie tu szukasz nieruchomości z rynku pierwotnego? Po znalezieniu odpowiedniej oferty pozostaje jeszcze kwestia negocjacji treści umowy deweloperskiej lub przedwstępnej z deweloperem.

Ponieważ umowa deweloperska ma chronić Ciebie (jako nabywcę), deweloper ma ograniczoną możliwość kształtowania jej treści – zapisy, które muszą się w niej znaleźć, wynikają bezpośrednio z tzw. ustawy deweloperskiej. Takie restrykcje nie występują w przypadku umów przedwstępnych. Zarówno umowa przedwstępna notarialna, jak i standardowa umowa przedwstępna dają stronom dużo szersze możliwości w zakresie ustalania wzajemnych obowiązków.

Jak uniknąć niekorzystnych dla siebie zapisów? Rozwiązaniem są negocjacje z deweloperem. Z racji tego, że Warszawa to konkurencyjny rynek nieruchomości, firmy deweloperskie są otwarte na negocjowanie zaproponowanych umów. Prowadzenie negocjacji poprzedzone analizą treści szkicu otrzymanej umowy najlepiej powierzyć prawnikowi. Skorzystaj z mojej pomocy – specjalizuję się w analizie umów deweloperskich i reprezentuję przed deweloperem osoby kupujące nieruchomości. Zidentyfikuję niekorzystne dla Ciebie fragmenty i zaproponuje alternatywne zapisy.

Zobacz również.

Konkretnie i na temat.

Rynek deweloperski rozrasta się na wielu polach – inwestycyjnym, firmowym, konsumenckim. Za zmianami rynkowymi idą również zmiany legislacyjne, które każdy potencjalny nabywca nieruchomości powinien śledzić.

Zapraszam do mojego bloga, gdzie opiszę wszystkie te zmiany konkretnie i na temat.

Zobacz wszystkie

notariusz sporządza pismo o depozyt notarialny

08.04.2024

Co to jest depozyt notarialny, ile kosztuje i przed czym chroni?

Depozytem notarialnym są zainteresowane zazwyczaj osoby, które planują sprzedać nieruchomość. Czy warto porozmawiać z nabywcą właśnie o depozycie notarialnym? Dlaczego może on być korzystnym rozwiązaniem...
wierzyciel, który składa wniosek o hipotekę przymusową

25.03.2024

Hipoteka przymusowa – co to jest i co warto o niej wiedzieć?

Zdarza się, że dłużnik unika uregulowania długu. Jeżeli do tego wyprzedaje posiadany majątek, wierzyciel może słusznie obawiać się, że nie odzyska pieniędzy. Jednym z rozwiązań...
mężczyzna, który przygotowuje wypis z księgi wieczystej

11.03.2024

Wypis z księgi wieczystej – jak go uzyskać i jaki jest jego koszt?

Sprzedaż, zakup czy ubezpieczenie nieruchomości – to tylko kilka przykładowych sytuacji, gdy potrzebny jest wypis z księgi wieczystej. Jak uzyskać wypis z księgi wieczystej? Ile...
Pełne zaufanie.
Profesjonalna współpraca.
1800
przeanalizowanych umów deweloperskich i przedwstępnych
15 lat
doświadczenia w dbaniu o bezpieczeństwo prawne przy zakupie i sprzedaży nieruchomości
ponad 1.2 mld zł
wartość wszystkich transakcji dokonanych przez klientów
Masz pytania?
Proszę o kontakt.

Napisz do mnie
Odpowiem niezwłocznie.