Indywidualne analizy umów.

Sądzisz, że uzyskanie korzystnej ceny za dom lub mieszkanie kupowane od dewelopera to wszystko? Zanim złożysz podpis na umowie warto zadbać o to, by była ona dla Ciebie maksymalnie korzystna i pozbawiona potencjalnych pułapek. Dopiero fachowe sprawdzenie umowy deweloperskiej da Ci pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Pomoc doświadczonego prawnika zaoszczędzi Twoje nerwy i pieniądze, a jej koszt może być mniejszy niż cena 0,1 m2 Twojego mieszkania. Czy zdajesz sobie sprawę, że poprzez odpowiednie modyfikacje umowy w wersji proponowanej przez dewelopera można zaoszczędzić tysiące albo nawet i dziesiątki tysięcy złotych?

Możesz poznać wszystkie słabe strony swojej umowy, którą chcesz podpisać albo już podpisałeś. Bez owijania w bawełnę. Konkretnie i na temat.

Przeprowadzę Cię przez całą transakcję z deweloperem. Doradzę i podpowiem jak wszystko ułożyć, aby było optymalnie.

Pomogę Ci także profesjonalnie przygotować albo zweryfikować inne dokumenty związane z transakcją nabycia nieruchomości, takie jak:

 • umowa przedwstępna
 • umowa przenosząca własność (umowa przyrzeczona)
 • umowy sprzedaży (gotowego mieszkania albo domu)
 • umowa kredytowa
 • cesja umowy deweloperskiej – przeniesienie prawa do mieszkania albo domu na inną osobę przed ukończeniem inwestycji
 • oświadczenie o odstąpieniu od umowy deweloperskiej

O jakości świadczonych przeze mnie usług, rzetelności i terminowości ich wykonania świadczą opinie Klientów i doświadczenie, które prezentuję poniżej.

Analiza Twojej umowy
Jak to działa?
Cennik
Terminy
Opinie Klientów

Analiza Twojej umowy deweloperskiej

Dokonuję analizy w oparciu o projekt umowy przekazany Tobie przez dewelopera. Dodatkowo analizuję również prospekt informacyjny, jeżeli go dostarczysz, oraz stan prawny nieruchomości.

Moja analiza ma zazwyczaj kilka stron. Bez obawy, jest napisana przejrzyście, jasnym i zrozumiałym językiem. Analizuję czy umowa jest skonstruowana poprawnie, bezpiecznie dla Klienta, czy nie ma postanowień potencjalnie niekorzystnych ani tzw. niedozwolonych postanowień umownych. Sprawdzam stan księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości.

Wskazuję, gdzie mogą kryć się ewentualne problemy albo jakie zapisy można negocjować z deweloperem. Każde wątpliwe postanowienie dokładnie opisuję, zwracając uwagę na prawdopodobne niebezpieczeństwa oraz sugeruję w jaki sposób przeredagować treść umowy. Jasno i zrozumiale odpowiem na wszystkie Twoje pytania dotyczące prawnej strony transakcji z deweloperem, przez co poczujesz się pewnie inwestując setki tysięcy złotych w nieruchomość, która dopiero ma powstać.

Masz przede wszystkim pewność, że pomaga Ci doświadczony w tym temacie prawnik. Z umowami deweloperskimi pracuję od wielu lat, analizowałem ich bez mała setki, pochodzące od różnych deweloperów. Dzięki temu jestem w stanie je właściwie ocenić i dostrzec to, na co ktoś inny nie zwróciłby uwagi.

Nie wiesz kim jestem i masz wątpliwości czy możesz mi zaufać? Przeczytaj stronę o Autorze i nie wahaj się sprawdzić informacji, które tam przeczytasz, np. korzystając z wyszukiwarki internetowej albo opinii innych osób.

Wszystkie analizy sporządzam osobiście. W przeciwieństwie do wielu stron oferujących analizę umów, nie jestem „pośrednikiem” przekazującym umowę do losowo wybranego prawnika, który ma jedynie ogólne pojęcie o tego typu umowach i zagrożeniach dla nabywcy mogących wynikać z ich treści. Moje osobiste zaangażowanie daje Ci gwarancję bardzo wysokiej jakości usługi oraz obniża jej cenę.

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

 • wytłumaczę Ci zawiłe i niezrozumiałe fragmenty umowy

 

 • sprawdzę czy nie odbiega standardami od wymagań prawnych i innych umów funkcjonujących na rynku – sprawdziłem dotychczas kilkaset umów deweloperskich małych, średnich i dużych firm deweloperskich z całej Polski, dysponuję więc ogromną skalą porównania, która wpływa na rzetelność dokonywanej przeze mnie oceny

 

 • będziesz miał pełną świadomość skali ryzyka związanego z zawarciem tej konkretnej umowy, którą dasz mi do sprawdzenia
 • daję gwarancję wysokiej jakości i terminowości wykonania, pełnego profesjonalizmu i bogatego doświadczenia w tematyce umów dotyczących nabycia nieruchomości

 

 • pomogę Ci negocjować z deweloperem wprowadzenie zmian do ogólnego wzoru umowy, aby umowa była dla Ciebie bardziej korzystna – kupisz mieszkanie albo dom na lepszych warunkach niż inne osoby!

 

 • otrzymasz ode mnie pomoc i wsparcie w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości – także jeśli wrócisz do mnie po kilku tygodniach czy kilku miesiącach

Jak możesz zlecić analizę umowy deweloperskiej?

Współpraca ze mną odbywa się wygodną drogą mailową oraz telefoniczną. Możesz zlecić wykonanie analizy w kilku prostych krokach:

1. Prześlij e-mailem na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl projekt umowy oraz resztę dokumentów otrzymanych od dewelopera. Wybierz także rodzaj analizy jaki chcesz otrzymać – podstawową, standardową albo pełną.

2. Dokonaj płatności na rachunek bankowy numer 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828. Mogę wystawić fakturę VAT, jeśli sobie życzysz.

3. W ciągu 4-5 dni (lub w następnym dniu roboczym - w trybie ekspresowym) otrzymasz e-mailem analizę Twojej umowy.

4. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące umowy, analizy albo innych aspektów transakcji z deweloperem, jestem do Twojej dyspozycji. Nie pobieram dodatkowych opłat za wyjaśnienia dotyczące umowy lub sporządzonej przeze mnie opinii. Jestem normalnym człowiekiem, z którym można porozmawiać. Jeśli wykonanie jakiejś czynności miałoby dodatkowo kosztować, zawsze o tym uprzedzam wcześniej i podaję kwotę – bo decyzja należy do Ciebie!

5. Mogę zająć się także negocjowaniem z deweloperem zmian w treści umowy, którą chcesz zawrzeć - aby była jak najbardziej korzystna i dopasowana do Twoich oczekiwań.

Na terenie Trójmiasta możemy umówić się na spotkanie w celu wspólnego omówienia analizowanej umowy.

Terminy wykonania analizy

Standardowy termin realizacji analizy wynosi 3-5 dni. Gdy wyślesz mi dokumenty do sprawdzenia, w mailu potwierdzającym podam Ci dokładny termin przygotowania analizy - nie dłuższy niż 5 dni.Analizy zlecone w niedzielę, w poniedziałek lub we wtorek przesyłam w czwartek albo w piątek. Analizy zlecone w środę, w czwartek, w piątek lub w sobotę przesyłam w poniedziałek, we wtorek albo w środę.

Oferuję także sprawdzenie umowy w trybie ekspresowym - analizę otrzymasz w ciągu 24 godzin, w następnym dniu roboczym. Szczegóły w cenniku poniżej.

Jak wygląda analiza umowy?

Sporządzana przeze mnie opinia ma zazwyczaj ok. 5-8 stron. Absolutnie nie ograniczam się w niej do badania zgodności umowy z przepisami prawa, ale także wychwytuję postanowienia zgodne z prawem, lecz niekorzystne dla nabywcy, albo takie, które odbiegają od normy – również na niekorzyść nabywcy. W ramach mojej praktyki miałem do czynienia z setkami umów i doskonale wiem jakie ich postanowienia są normalne, a które są podejrzane albo wręcz nie powinny występować.

Na początku dokonuję ogólnej oceny bezpieczeństwa umowy, oceniając ją również w skali od 1 do 10. W drugiej części opinii wskazuję na konkretne postanowienia, które są niebezpiecznie, niekorzystne albo mogą stanowić pułapkę w przyszłości, a następnie je opisuję i sugeruję jak je zmienić.

Opinia składa się zazwyczaj z 5-8 stron. Na początku znajduje się ogólna ocena umowy, zaś w dalszej części przedstawiam postanowienia, które mogą być niekorzystne dla nabywcy.

Każde postanowienie jest dokładnie opisane i zawiera wytłumaczenie dlaczego jest niekorzystne i co może powodować w przyszłości. Na końcu znajdują się zalecenia dla nabywcy dotyczące postępowania z danym postanowieniem, np. sugestia jego usunięcia albo odpowiedniej modyfikacji treści.

Opinia zawiera także odpowiedzi na zgłoszone przez nabywcę pytania związane z treścią umowy deweloperskiej albo transakcją z deweloperem. Pytania można także zgłaszać po otrzymaniu opinii, wówczas odpowiem na nie mailowo.

Ile kosztuje analiza umowy?


Analizy umów

PORÓWNAJ

Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika

Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy

Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości

Opis najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawiony w treśći e-maila

Sprawdzenie prospektu informacyjnego
(dla umowy deweloperskiej)

Ocena parametryczna projektu umowy w skali 1-10

Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca dokładny opis postanowień budzących wątpliwości oraz zrozumiałe wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem

Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według oczekiwań zgłoszonych przez nabywcę

Dodatkowe wyjaśnienia/odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowane)

Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej

Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w hali garażowej

Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej/terenie wspólnym

Sprawdzenie pozostałych załączników do umowy (rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)

Sprawdzenie informacji o deweloperze z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG

PODSTAWOWA

290 zł

tryb ekspresowy 399 zł

STANDARDOWA

490 zł

tryb ekspresowy 599 zł


PEŁNA

590 zł

tryb ekspresowy 699 zł

Najlepszy wybór!

Opinie Klientów

Pomogłem już wielu osobom w różny sposób – w większości przypadków udaje mi się przekonać dewelopera do ustępstw i sformułowania umowy w sposób bardziej korzystny i bezpieczny dla Klienta. Niektóre osoby dziękowały mi za to, że potwierdziłem ich obawy co do uczciwości dewelopera, albo że wręcz otworzyłem oczy na to, co kryje się w treści umowy.

Sprawdzałem dotychczas ponad 500 umów deweloperów małych, średnich i dużych, w tym ogólnopolskich firm deweloperskich. Moje opinie dotyczyły inwestycji zlokalizowanych w dużych i średnich miastach oraz w mniejszych miejscowościach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie …

Zadowolenie Klientów i ich pozytywna opinia są dla mnie bardzo ważne. Dlatego przed wszystkim staram się nie zawieść oczekiwań i dotrzymuję składanych obietnic.

 • review rating 5  Bardzo dobry kontakt, szybka reakcja na korespondencję. Rzetelna analiza umowy deweloperskiej i zwracanie uwagi na zagrożenia związane z inwestycją i jej okolicą.

  thumb Rafał Kamiński
  10/29/2018

  review rating 5  Fast and professional.

  thumb Sergey Belinskiy
  5/09/2018
 • review rating 5  Bardzo profesjonalne podejście do klienta oraz powierzonego zlecenia. Serdecznie polecam.

  thumb Mariusz Zagórski
  9/15/2018

  review rating 5  Polecam usługi Pana Bartłomieja, wszsytko dokładnie i na spokojnie wytłuamczył na spotkaniu, oraz doradzał także mailowo. Odpowiadał zawsze bardzo szybko i rzetelnie

  thumb Michal Lipowski
  7/04/2018
 • review rating 5  Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Wskazał konkretne postanowienia, które są niebezpieczne lub niekorzystne. Wszystko opisane językiem zrozumiałym, jasne i czytelne. W analizie zawarte są również gotowe propozycje zmian niekorzystnych zapisów w umowie deweloperskiej oraz zalecenia dla nabywcy. Dodatkowo Pan dr Gliniecki chętnie i w krótkim czasie wyczerpująco odpowiedział na dodatkowe pytania, które pojawiły się po rozmowie z deweloperem.

  thumb Małgorzata Swat
  5/09/2018

  review rating 5  Pan Gliniecki wykonał dla mnie opinię prawną umowy deweloperskiej w sposób zrozumiały i obrazowy stosując między innymi 10-stopniową skalę. Każdy zapis budzący wątpliwości został opisany wraz z odniesieniem do strony umowy i propozycją zmiany treści umowy. Jestem zadowolony i spokojniejszy, że profesjonalista sprawdził moją umowę deweloperską.

  thumb Paweł Pyto
  10/18/2018

Doświadczenie

Moi Klienci kupili mieszkania albo domy w kilkuset inwestycjach w całej Polsce. Oto niektóre z nich:

 

DEWELOPER INWESTYCJA MIASTO
Atal S.A. Nowy Targówek
Oaza Wilanów
Warszawa
Dom Development S.A. Apartamenty Mokotów nad Skarpą
Apartamenty Włodarzewska 30
Osiedle Premium
Osiedle Ursynovia
Żoliborz Artystyczny
Warszawa
LC Corp Korona Pragi
Mała Praga
Osiedle Krzemowe
Osiedle na Woli
Warszawa
LC Corp Osiedle Graniczna Wrocław
Hossa S.A. Sokółka Zielenisz Gdynia
Hossa S.A. Garnizon Gdańsk
Robyg Apartamenty Villa Nobile
Forum Wola
Green Mokotów
Królewski Park
Młody Wilanów
Osiedle Kameralne
Stacja Nowy Ursus
Young City
Warszawa
Vantage Development S.A. Nowy Gaj
Promenady Wrocławskie
Wrocław
Dobrego Pasterza 52 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Dobrego Pasterza 52 Kraków
Activ Investment sp. z o.o. Apartamenty Mogilska
Konopnicka City Park
Inwestycja Bancha
Kraków
3Dom S.A. Streszyn Park Poznań
Semeko Aquasfera spółka z o.o. Aquasfera Reda
Euro Styl spółka z o.o. sp. k. IdeaImpuls
Spektrum
Gdańsk
RAI Przedsiębiorstwo Budowlane I. Rynkiewicz sp. j. Ogrody Diany Gdańsk
Murapol Projekt spółka z o.o. Deweloper sp. k. al. Bielska Tychy
Echo Investment S.A. Dom pod Wilgą Kraków
MProjekt spółka z o.o. Kościan
Qualia 2 spółka z o.o. – Nowy Wilanów sp. k. Royal Park Warszawa
Nowe Tysiąclecie spółka z o.o. Nowe Tysiąclecie Katowice
Kreator Dom Development Paweł Siarkiewicz sp. k. Chabrowy Zakątek Ożarów Mazowiecki
Inpro S.A. Harmonia Oliwska
Optima
Wróbla Staw
Gdańsk
Awiator ALLCON Osiedla spółka z o.o. sp. k. Awiator Gdańsk
Budimex Nieruchomości spółka z o.o. ul. Korkowa Warszawa
Unibalaton spółka z o.o. Osiedle 360° Warszawa
PB Górski spółka z o.o. sp. k. Browar Gdański Gdańsk

 

Napisz
Karol Krzywdzinski
Karol Krzywdzinski
13:46 11 Aug 17
Polecam korzystanie z usług dr. Glinieckiego. Udzielona opinia była kompletna i udzielona na deklarowany wcześniej czas (5 dni). Pan Gliniecki nie poprzestał na wskazaniu obszarów do dopracowania z deweloperem, ale zasugerował rozwiązania i był do dyspozycji przez cały czas prowadzenia negocjacji, odpowiadając w krótkim czasie na zadawane pytania. Przekazywał linki do stron w których można było otrzymać dodatkowe informacje.
Dariusz Zielonka
Dariusz Zielonka
20:44 23 Jul 17
Z całego serca polecam p. Bartłomieja. Korzystałem z jego usług podczas analizy umowy deweloperskiej - dokonał sprawnej i szybkiej weryfikacji umowy, wypunktował aspekty które były dla mnie (kupującego) niekorzystne i aktywnie uczestniczył w procesie negocjacji z deweloperem. Dzięki pomocy pana Bartłomieja czułem się bezpiecznie podpisując ten ważny dokument.
Radosław Polański
Radosław Polański
10:45 16 Aug 17
Pan Bartłomiej Gliniecki zwrócił moją uwagę na potencjalne ryzyko podpisania umowy deweloperskiej oraz zaproponował konkretne rozwiązanie. Terminowo dostarczył analizę i odpowiedział na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolony i polecam usługi.
Michał J. Wojtas
Michał J. Wojtas
12:05 11 Jul 17
Z usług Kancelarii dr Glinieckiego korzystam już po raz trzeci przy okazji inwestycji mieszkaniowej. Za każdym razem doceniam bardzo merytoryczne podejście do analizy umowy deweloperskiej oraz duże zaangażowanie p. Bartłomieja w proces negocjacji korzystnych dla nas zapisów umowy. Polecam współpracę każdemu, kto mając naprzeciwko doświadczonego dewelopera chciałby uzyskać pełen komfort z podpisywanymi dokumentami.
Kamila Gemel
Kamila Gemel
20:10 24 Jul 17
Serdecznie polecam usługi p. dr Bartłomieja Glinieckiego. Bardzo sprawny i bezproblemowy kontakt, jasna i przejrzysta analiza a także gotowość do odpowiedzi na wszelkie pytania :)
Małgorzata Swat
Małgorzata Swat
18:22 09 May 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Wskazał konkretne postanowienia, które są niebezpieczne lub niekorzystne. Wszystko opisane językiem zrozumiałym, jasne i czytelne. W analizie zawarte są również gotowe propozycje zmian niekorzystnych zapisów w umowie deweloperskiej oraz zalecenia dla nabywcy. Dodatkowo Pan dr Gliniecki chętnie i w krótkim czasie wyczerpująco odpowiedział na dodatkowe pytania, które pojawiły się po rozmowie z deweloperem.
Sławomir Kołodziej
Sławomir Kołodziej
19:21 04 Jun 18
Gorąco polecam! Dzięki fachowej i wnikliwej analizie oraz prostemu objaśnieniu elementów umowy udało nam się uniknąć wielu niekorzystnych wpisów w umowie oraz mieliśmy większą świadomość tego co podpisujemy.
Michal Lipowski
Michal Lipowski
09:06 04 Jul 18
Polecam usługi Pana Bartłomieja, wszsytko dokładnie i na spokojnie wytłuamczył na spotkaniu, oraz doradzał także mailowo. Odpowiadał zawsze bardzo szybko i rzetelnie
Jacek Zbudniewek
Jacek Zbudniewek
13:14 29 Apr 18
Raport z analizy umowy deweloperskiej był nader rzeczowy i zawierał bardzo przystępny opis newralgicznych punktów z propozycjami zmian. Uzyskałem także bardzo szybko cenne wyjaśnienia i wskazówki w odpowiedzi na dodatkowe pytania przesłane mailowo. Polecam!
Maciej Józefczyk
Maciej Józefczyk
17:18 15 Mar 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Rozwiał moje wątpliwości dotyczące niektórych zapisów. Wskazał pocencjalnie niebezpieczne punkty, czy też punkty niezgodne z prawem. Był pomocny w czasie negocjacji umowy (kontakt e-mail, czas odpowiedzi do 24h). Dał nam pewną dawkę spokoju, że podpisana umowa nie będzie umową nie chroniącą naszych praw. Szczerze polecam usługi Pana Bartłomieja wszystkim osobom nabywającym nieruchomości.
Przemysław Łobodziński
Przemysław Łobodziński
18:21 02 Aug 18
Pan Bartłomiej rozjaśnił mi wszystkie niejasności w umowie deweloperskiej i zwrócił uwagę na zapisy o których w ogóle nie pomyślałem, że mogłyby być dla mnie niekorzystne. Polecam.
Marcin Miśków
Marcin Miśków
14:41 29 Jul 18
Bardzo sprawny kontakt, kilkakrotna pomoc telefoniczna celem wyjaśnienia wątpliwości, terminowość wykonania usługi, bardzo duża wiedza.
Zobacz wszystkie opinie

Kancelaria Prawna dr Bartłomiej Gliniecki

tel. 780 140 555          b.gliniecki@umowadeweloperska.pl

ul. 3 Maja 73, 81-850 Sopot (spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu)

NIP: 586-209-87-32              numer rachunku: 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828   (Santander Bank Polska S.A.)