ikona kontaktu

Analiza umów deweloperskich.

Kupujesz mieszkanie albo dom od dewelopera? Aby zaoszczędzić tysiące złotych na przeprowadzanej transakcji, skorzystaj z mojej pomocy. Jestem doświadczonym prawnikiem, który dokona analizy otrzymanej przez Ciebie umowy deweloperskiej. Z moją pomocą nie popełnisz kosztownego błędu – unikniesz umowy, w treści której znajdują się m.in. klauzule niedozwolone.

Analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej lub rezerwacyjnej to prosty sposób na upewnienie się, że dokument nie zawiera niekorzystnych dla Ciebie zapisów. Ponieważ zakup nieruchomości to często wydatek finansowany z kredytu hipotecznego, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli w projekcie umowy znajdują się punkty, które są dla Ciebie niezrozumiałe, sprawdzenie umowy deweloperskiej przez specjalistę jest tym bardziej korzystne.

Co mogę dla Ciebie zrobić? Pomogę Ci przejść przez cały proces zakupu wymarzonej nieruchomości. Jako doświadczony prawnik proponuję:

 • sprawdzenie umowy,
 • omówienie postanowień zawartych w treści umowy,
 • wskazanie postanowień, które są dla Ciebie niekorzystne lub wymagają poprawienia,
 • przygotowanie treści zapisów, które będziesz mógł zaproponować deweloperowi,
 • zweryfikowanie innych dokumentów związanych z nabyciem nieruchomości.

 

Stawiam na solidną, partnerską współpracę. Klienci, którzy powierzają mi sprawdzenie umowy rezerwacyjnej czy deweloperskiej, zawsze mogą liczyć na konkretne informacje. Świadomość ryzyka oraz niekorzystnych zapisów w umowie pozwala podjąć właściwą decyzję.

Analiza umowy deweloperskiej to inwestycja w bezpieczeństwo, a nie dodatkowy wydatek na drodze do własnego mieszkania czy domu. Jeżeli zakupu nie finansujesz z oszczędności, tylko z otrzymanego kredytu, to zlecając sprawdzenie umowy deweloperskiej, możesz zaoszczędzić sobie zarówno stresu, jak i zbędnych wydatków. Czy wiesz, że zweryfikowanie zapisów umowy deweloperskiej albo przedwstępnej może Cię kosztować mniej niż cena 0,1 metra kwadratowego Twojego mieszkania?

W ramach współpracy możesz mi powierzyć zweryfikowanie treści lub przygotowanie również innych dokumentów, takich jak:

 • umowa sprzedaży domu,
 • umowa przenosząca własność po wcześniej zawartej umowie deweloperskiej lub przedwstępnej,
 • umowa kredytowa,
 • cesja umowy deweloperskiej,
 • oświadczenie o odstąpieniu od umowy deweloperskiej.

 

Jako prawnik pomogłem już wielu Klientom w przeprowadzeniu transakcji kupna nieruchomości. Dołącz do ich grona – wybierz doświadczenie, rzetelność i skrupulatność.

Analiza Twojej umowy deweloperskiej

Analiza umowy deweloperskiej odbywa się w oparciu o projekt umowy, który otrzymałeś od dewelopera. Weryfikuję także treść dostarczonych przez Klientów prospektów informacyjnych, załączników do umowy oraz stan prawny nieruchomości, a także wiarygodność dewelopera.

Umowa rezerwacyjna, przedwstępna czy deweloperska nie zawsze musi być napisana zrozumiałym językiem. Zlecając mi analizę, możesz mieć pewność, że wszystkie potencjalne problemy zostaną opisane w przystępny sposób. Zasugeruję Ci również, jak przeredagować punkty, które mogą okazać się dla Ciebie niekorzystne. Pamiętaj, że umowa deweloperska podlega negocjacji, co może przełożyć się na spore oszczędności. Warto skorzystać z tej możliwości, aby zabezpieczyć swoje interesy.

Rzetelna analiza umowy deweloperskiej najczęściej zamyka się w kilku stronach. Z doświadczenia wiem, że Klienci często mają dodatkowe pytania, dlatego też zawsze możesz się do mnie z nimi zwrócić – chętnie rozwieję Twoje wątpliwości. Zdaję sobie sprawę z tego, że zakup mieszkania czy domu to poważna, długoletnia inwestycja.

Zlecając mi analizę umowy deweloperskiej, możesz mieć pewność, że z treścią dokumentów zapozna się doświadczony prawnik. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o mnie, odwiedź zakładkę „O Autorze”. Poniżej znajdziesz także przykładowe rekomendacje, które otrzymałem od Klientów. Analizy umów deweloperskich wykonuję od wielu lat – miałem styczność z dokumentami przekazywanymi potencjalnym nabywcom przez różnych deweloperów, dlatego też wiem, na co zwrócić szczególną uwagę.

Nie ma znaczenia, jakie dokumenty związane z planowaną transakcją zakupu nieruchomości przekażesz mi do analizy – możesz być pewien, że wykorzystam całą dotychczas zdobytą wiedzę, aby Ci pomóc. Analizy umów deweloperskich dokonuje osobiście – nie jestem pośrednikiem. Biorę pełną odpowiedzialność za swoją pracę, dlatego gwarantuję wysoką jakość przygotowanej opinii. Sprawdzanie umów deweloperskich bez korzystania z pośredników obniża również cenę usługi. Aktualny cennik znajduje się poniżej.

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

Profesjonalna i kompleksowa analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej lub rezerwacyjnej to skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zyskać pewność, że dany dokument nie zawiera niekorzystnych dla Ciebie zapisów. Na czym jednak dokładnie polega opiniowanie umów deweloperskich? W jaki sposób przebiega analiza umowy? Jakich działań możesz oczekiwać z mojej strony? Otóż przede wszystkim:

 • dokładnie wytłumaczę Ci zawiłe i niezrozumiałe fragmenty umowy deweloperskiej, przedwstępnej, czy też rezerwacyjnej
 • sprawdzę, czy przedstawiona umowa nie odbiega standardami od wymagań prawnych oraz innych umów funkcjonujących na rynku – przeanalizowałem dotychczas kilkaset umów deweloperskich małych, średnich i dużych firm deweloperskich z całej Polski, posiadam zatem bogate doświadczenie w tym zakresie oraz dysponuję ogromną skalą porównania, która gwarantuje rzetelność dokonywanej przeze mnie oceny
 • zyskasz pełną świadomość skali ryzyka związanego z zawarciem tej konkretnej umowy, którą dasz mi do sprawdzenia
 • zyskasz gwarancję profesjonalizmu, najwyższej jakości i terminowości wykonania zlecenia - opiniowanie umów deweloperskich opieram bowiem na bogatym doświadczeniu w tematyce umów dotyczących nabycia nieruchomości oraz posiadanych wysokich kompetencjach
 • pomogę Ci negocjować z deweloperem wprowadzenie zmian do ogólnego wzoru umowy, aby rozwiązanie było dla Ciebie bardziej korzystne – kupisz mieszkanie albo dom na lepszych warunkach niż inne osoby!
 • otrzymasz ode mnie pomoc i wsparcie w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości – także jeśli wrócisz do mnie po kilku tygodniach, czy kilku miesiącach

Analiza umowy deweloperskiej - jak możesz ją zlecić?

Analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej czy rezerwacyjnej to z punktu widzenia moich Klientów wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, a także brak konieczności zaangażowania się w proces. Współpraca ze mną odbywa się bowiem wygodną drogą mailową oraz telefoniczną. Opiniowanie umów deweloperskich oraz zlecanie analizy realizowane jest w kilku prostych krokach:

 1. Projekt umowy oraz inne dokumenty otrzymane od dewelopera prześlij e-mailem na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo udostępnij mi je w Twojej chmurze. Wybierz także rodzaj analizy, jaki chcesz otrzymać – podstawową, standardową albo pełną.
 2. Dokonaj płatności na rachunek bankowy numer 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828. Mogę wystawić fakturę VAT, jeśli sobie życzysz.
 3. W ciągu 4-5 dni (lub w następnym dniu roboczym - w trybie priorytetowym) zostanie przesłana Ci drogą elektroniczną analiza Twojej umowy - deweloperskiej, rezerwacyjnej, czy też przedwstępnej.
 4. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące umowy, analizy albo innych aspektów transakcji z deweloperem, jestem do Twojej dyspozycji. Nie pobieram dodatkowych opłat za wyjaśnienia dotyczące umowy lub sporządzonej przeze mnie opinii. Możesz ze mną porozmawiać. Jeśli wykonanie jakiejś czynności miałoby dodatkowo kosztować, zawsze o tym uprzedzam wcześniej i podaję kwotę – bo decyzja należy do Ciebie!
 5. Nie tylko opiniowanie umów deweloperskich leży w zakresie moich kompetencji. Mogę zająć się także negocjowaniem z deweloperem zmian w treści umowy, którą chcesz zawrzeć - aby była jak najbardziej korzystna i dopasowana do Twoich oczekiwań.

 

Na terenie Trójmiasta możemy umówić się na spotkanie w celu wspólnego omówienia analizowanej umowy.

Terminy wykonania analizy umowy deweloperskiej

Analiza umowy deweloperskiej to proces, który niezmiennie realizuję kompleksowo, rzetelnie i w pełni profesjonalnie, zawsze szanując cenny czas moich Klientów. Standardowy termin realizacji analizy wynosi 3-5 dni. Gdy wyślesz mi dokumenty do sprawdzenia, w mailu potwierdzającym podam Ci dokładny termin przygotowania analizy - nie dłuższy niż 5 dni.

Analizy zlecone w niedzielę, w poniedziałek lub we wtorek przesyłam w czwartek albo w piątek. Analizy zlecone w środę, w czwartek, w piątek lub w sobotę przesyłam w poniedziałek, we wtorek albo w środę.

Oferuję także sprawdzenie umowy w trybie priorytetowym - analizę otrzymasz w ciągu 24 godzin, w następnym dniu roboczym. Szczegóły znajdziesz w cenniku poniżej.

Jak wygląda analiza umowy deweloperskiej?

Sporządzana przeze mnie opinia dotycząca umowy deweloperskiej, czy też przedwstępnej, ma zazwyczaj ok. 5-10 stron. Absolutnie nie ograniczam się w niej tylko do badania zgodności umowy z przepisami prawa. Opiniowanie umów deweloperskich to w moim wykonaniu także wychwycenie postanowień co prawda zgodnych z prawem, lecz niekorzystnych dla nabywcy. Wskazuję też na rozwiązania, które odbiegają od normy bądź obowiązujących standardów – również na niekorzyść nabywcy. W ramach mojej praktyki zawodowej miałem do czynienia z setkami umów i doskonale wiem, jakie ich postanowienia są akceptowalne, a które są podejrzane lub wręcz nie powinny występować.

Na początku dokonuję ogólnej oceny bezpieczeństwa umowy, oceniając ją również w skali od 1 do 10. W drugiej części opinii wskazuję na konkretne postanowienia, które są niebezpiecznie, niekorzystne albo mogą stanowić pułapkę w przyszłości, a następnie je opisuję i sugeruję, jak je zmienić.

Każde postanowienie jest dokładnie opisane i zawiera wytłumaczenie, dlaczego jest niekorzystne i co może powodować w przyszłości. Na końcu znajdują się zalecenia dla nabywcy dotyczące postępowania z danym postanowieniem, np. sugestia jego usunięcia albo odpowiedniej modyfikacji treści.

Przeprowadzona analiza umowy pozwala także sformułować odpowiedzi na zgłoszone przez nabywcę pytania związane z treścią umowy deweloperskiej albo transakcją z deweloperem. Pytania można także zadawać po otrzymaniu opinii, wówczas odpowiem na nie mailowo.

Ile kosztuje analiza umowy?


Analizy umów

PORÓWNAJ

Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika

Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy

Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości

Podsumowanie najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawiony w treści e-maila

Sprawdzenie prospektu informacyjnego
(dla umowy deweloperskiej)

Ocena parametryczna projektu umowy w skali 1-10

Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca dokładny opis postanowień budzących wątpliwości oraz zrozumiałe wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem

Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według oczekiwań zgłoszonych przez nabywcę

Dodatkowe wyjaśnienia i odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowane)

Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej

Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w hali garażowej

Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej albo terenie wspólnym

Sprawdzenie pozostałych załączników do umowy (rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)

Sprawdzenie informacji o deweloperze z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG

PODSTAWOWA

390 zł

tryb priorytetowy niedostępny

efektywna kosztowo

STANDARDOWA

590 zł

tryb priorytetowy 799 zł

zbalansowany wybór


PEŁNA

990 zł

tryb priorytetowy 1 199 zł

kompleksowa usługa premium

Najlepszy wybór!

Co jeszcze możesz zyskać?

Upewnienie mojego Klienta w wyborze inwestycji i dewelopera albo uprzedzenie przed możliwymi konsekwencjami wynikającymi z podpisania umowy deweloperskiej czy umowy przedwstępnej w proponowanym przez dewelopera kształcie, to tylko część z oferowanych przeze mnie usług.

Pomagam wypracować rozwiązania, które będą czynić transakcję bezpieczniejszą i bardziej korzystną dla Klienta, a jednocześnie zostaną zaakceptowane przez dewelopera. Doradzam przy zakupie nieruchomości przez osoby nie będące małżonkami, jak również w przypadku opóźnienia w realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.

Dzięki mnie upewnisz się czy umowa przenoszącą własność jest zgodną z umową deweloperską oraz czy przeniesienie własności nie pozbawia Cię szans na dochodzenie od dewelopera ewentualnych roszczeń z tytułu wad czy opóźnienia. Pomagam w uzyskaniu należnych kar umownych lub odszkodowania.

Jeśli po zakupie zamierzasz wynająć mieszkanie albo dom, przygotuję umowę najmu, która będzie gwarantowała spokój i gotowe rozwiązania w razie, gdyby najemca nie płacił czynszu lub sprawiał swoim zachowaniem problemy.

Moi Klienci mogą liczyć na wsparcie również w razie zakupu nieruchomości z rynku wtórnego albo przy zleceniu budowy domu firmie wykonawczej.

Opinie Klientów

Pomogłem już wielu osobom w różny sposób – w większości przypadków udaje mi się przekonać dewelopera do ustępstw i sformułowania umowy w sposób bardziej korzystny i bezpieczny dla Klienta. Niektóre osoby dziękowały mi za to, że potwierdziłem ich obawy co do uczciwości dewelopera, albo że wręcz otworzyłem oczy na to, co kryje się w treści umowy.

Sprawdzałem dotychczas ponad 500 umów deweloperów małych, średnich i dużych, w tym ogólnopolskich firm deweloperskich. Moje opinie dotyczyły inwestycji zlokalizowanych w dużych i średnich miastach oraz w mniejszych miejscowościach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie …

Zadowolenie Klientów i ich pozytywna opinia są dla mnie bardzo ważne. Dlatego przed wszystkim staram się nie zawieść oczekiwań i dotrzymuję składanych obietnic.

 • review rating 5  Fajna opcja dla tych, którzy nie maja czasu na spotkania w kancelarii, dla tych którzy wolą na spokojnie sobie poczytać, dla tych którzy szukają szybkich rzetelnych odpowiedzi. Opinia napisana prostym zrozumiałym językiem, dobry kontakt w sprawie pytań do umowy. Polecam

  thumb Aleksandra Wąsiel
  3/22/2019

  review rating 5  Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z panem Bartłomiejem Glinieckim. W ekspresowym wręcz tempie i to przez weekend dostałem bardzo obszerną analizę umowy, napisaną bardzo zrozumiałym językiem dla laika, dzięki czemu udało mi się wynegocjować z deweloperem bardziej korzystną dla mnie umowę. Pan Bartłomiej zawsze szybko odpisywał na każdego emalia i smsa. Bardzo polecam.

  thumb Jarek Czechowski
  10/16/2019
 • review rating 5  Bardzo zadowolony ze współpracy z dr B. Glinieckim. Polecam wszystkim, którzy szukają pilnej i szczegółowej analizy umowy deweloperskiej, a także pomocy w negocjacjach z deweloperem i innych kwestiach prawnych.

  thumb Илья Банадысев
  2/22/2020

  review rating 5  Polecam usługi Pana Bartłomieja Glinieckiego. Przeprowadził analizę umowy deweloperskiej w sposób jasny i zrozumiały. Zaproponował również zmiany niekorzystnych zapisów w umowie. Kontakt mailowy odbywał się sprawnie, szybko i rzeczowo. Wszystko w terminie i bardzo profesjonalnie. Zdecydowanie polecam.

  thumb Paulina Muraszko
  12/12/2018
 • review rating 5  Bardzo fachowa i uprzejma obsługa, pełna analiza dokumentacji, jasny i prosty przekaz informacji. Gorąco polecam!

  thumb likwidacja majątkowa
  4/30/2019

  review rating 5  Otrzymałem wyczerpującą i napisaną zrozumiałym językiem analizę umowy deweloperskiej. Rekomendacje Pana Bartłomieja okazały się trafione i umożliwiły skuteczne negocjacje z kancelarią oraz polepszenie treści umowy na naszą korzyść. Analiza wykonana została w trybie ekspresowym, a szczególnie ciekawa okazała się 10-stopniowa skala porównawcza z innymi umowami. Dało nam to też poczucie bezpieczeństwa podpisując jedną z ważniejszych umów naszego życia, dlatego serdecznie polecam taką usługę.

  thumb Kamil Jamrozik
  2/17/2019

Doświadczenie

Moi Klienci kupili mieszkania albo domy w kilkuset inwestycjach w całej Polsce. Oto niektóre z nich:

Napisz
Mateusz Cichy
Mateusz Cichy
21:26 31 May 20
Polecam wszystkim, którzy szukają szczegółowej analizy umowy deweloperskiej, a także pomocy w negocjacjach z deweloperem i innych kwestiach prawnych.
Dominika Ganowiak
Dominika Ganowiak
16:36 23 May 20
Korzystalam z pomocy Pana Dr Glinieckiego przy ocenie Umowy Deweloperskiej. Umowa zostala przeanalizowana pod katem wszelkiech mozliwych niekorzystnych dla Nabywcy zapisow. Otrzymalam wnikliwa analize Umowy z podaniem jak powinny brzmiec zapisy aby nie bylo zadnych niejasnosci.Dostalam takze informacje jak nalezy uzupelnic brakujace wazne zapisy w Umowie ( np dotyczace kar umownych, zapisow dotyczacych miejsca postojowego, itp). Po przekazaniu uwag Deweloperowi i otrzymaniu odpowiedzi od Dewelopera, Pan Dr Gliniecki ponownie sluzyl pomoca aby sprawdzic czy zgloszone uwagi zostaly uwzglednione. Kontakt z Panem Dr Glinieckim jest bardzo sprawny, odpowiedz otrzymuje sie bardzo szybko. Jestem niezmiernie szczesliwa ze trafilam do Pana Dr Glinieckiego. Ekspertyza Pana Glinieckiego pomogla podjac mi swiadoma decyzje. Szczerze polecam korzystanie z uslug firmy Pana Dr Glinieckiego. Wysoka jakosc, perfekcyjna znajomosc tematu, Analiza przeprowadzona pod kazdym katem. Warto byc swiadomym co kryja zapisy Umowy Deweloperskiej aby byc swiadomym ryzyka.
Илья Банадысев
Илья Банадысев
21:22 22 Feb 20
Bardzo zadowolony ze współpracy z dr B. Glinieckim. Polecam wszystkim, którzy szukają pilnej i szczegółowej analizy umowy deweloperskiej, a także pomocy w negocjacjach z deweloperem i innych kwestiach prawnych.
Michał Kowalik
Michał Kowalik
18:03 21 Jan 20
Wszystko w jak najlepszym porządku jeśli chodzi o usługę analizy umowy deweloperskiej. Jestem pod wrażeniem szybkości wykonania zadania oraz responsywności w odpowiadaniu na e-mail'e. Szczerze polecam.
Przemysław Kabała
Przemysław Kabała
14:36 20 Jan 20
Do Pana Bartłomieja zgłosiliśmy się po raz pierwszy przy okazji analizy umowy deweloperskiej. Analiza była przeprowadzona bardzo skrupulatnie, rzeczowo i terminowo. Sporne punkty pierwotnej umowy zostały w znacznej większości dostosowane na naszą korzyć. Również przy negocjacjach mogliśmy liczyć na bardzo pomocne komentarze. Finalnie udało nam się wynegocjować zdecydowanie lepszą umowę w stosunku do tej, jaką otrzymaliśmy na "dzień dobry". Bardzo polecam!
Karolina Papaj
Karolina Papaj
15:20 17 Jan 20
Do Pana Bartłomieja zgłosiliśmy się już dwa razy. Dobra i czytelna analiza umowy, w razie potrzeby p.Bartłomiej odpowiada szybko na dodatkowe pytania.
Wojciech
Wojciech
09:17 19 Dec 19
Gorąco polecam usługi Pana Bartłomieja, dostałem profesjonalną i obszerną analizę umowy dokładnie w terminie. Dostałem również odpowiedzi na wszystkie pytania, które miałem po drodze negocjacji z deweloperem.
Piotr W.
Piotr W.
21:53 10 Dec 19
Z usług Pana Bartłomieja korzystałem już dwukrotnie, jak również miałem okazję zapoznać się z trzecią analizą wykonaną dla członka mojej rodziny. W każdym przypadku usługa była wykonana szybko i bardzo rzetelnie. Komentarze w opinii prawniczej są bardzo wyczerpujące, przejrzyste i zawierają sugestie działań jakie powinniśmy podjąć. Kontakt jest bardzo sprawny i nie urywa się po wykonaniu analizy więc można jeszcze dopytać o szczegóły i uzyskać pomoc w przypadku negatywnego podejścia dewelopera do proponowanych zmian. Osobiście uważam że koszt analizy w stosunku do pieniędzy inwestowanych w zakup nieruchomości naprawdę nie jest wygórowany i pozwala zabezpieczyć się na wiele ewentualności, a jeżeli nie mamy naprawdę DUŻEGO doświadczenia z umowami deweloperskimi to nigdy nie wyłapiemy wszystkich niuansów i nie wynegocjujemy umowy która będzie nas, kupujących, chronić - bo umowa podsuwana nam przez dewelopera w większości przypadków ma chronić jego samego ;)
Artur Kordas
Artur Kordas
21:08 05 Dec 19
Polecam. Błyskawicznie wykonana analiza w trybie priorytetowym. Szczegółowy opis umowy wraz z sugerowanymi poprawkami. Po wykonaniu analizy nie było problemu z kontaktowaniem się mailowo i dopytywaniem o szczegóły.
gru ber
gru ber
15:28 03 Dec 19
Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Bartłomieja. Fachowa usługa. Gorąco polecam! :)
Natalia Piątkowska
Natalia Piątkowska
22:14 25 Oct 19
BARDZO POLECAM. Od Pana Bartłomieja otrzymałam: - obszerną i ekspresową analizę umowy (przelew został wysłany w piątek popołudniu, a w poniedziałek rano otrzymałam analizę), - komentarz na temat roszczeń prywatyzacyjnych wspomnianych w umowie, - ekspresową odpowiedź (w 3 godziny!) na moje pilne pytanie, które pojawiło się już wiele miesięcy później, - spokój ducha! Panie Bartłomieju - dziękuję.
Jarek Czechowski
Jarek Czechowski
10:20 16 Oct 19
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z panem Bartłomiejem Glinieckim. W ekspresowym wręcz tempie i to przez weekend dostałem bardzo obszerną analizę umowy, napisaną bardzo zrozumiałym językiem dla laika, dzięki czemu udało mi się wynegocjować z deweloperem bardziej korzystną dla mnie umowę. Pan Bartłomiej zawsze szybko odpisywał na każdego emalia i smsa. Bardzo polecam.
Hiszpański. Ppp
Hiszpański. Ppp
11:05 03 Sep 19
Jestem bardzo zadowolona z otrzymanej analizy umowy przedwstępnej i deweloperskiej przeprowadzonej przez pana mecenasa. Wskazuje on jasno na zapisy w umowach, które są niewłaściwe lub powinny zostać doprecyzowane /uzupełnione. Przedstawia jasno możliwe zagrożenia wynikające z zapisów umownych oraz proponuje możliwe rozwiązania. Bardzo profesjonalnie wykonana usługa prawnicza.
Dariusz Kuchta
Dariusz Kuchta
13:00 13 Aug 19
Super obsługa, pełen profesjonalizm w trybie express. Dzięki opinii Pana Bartłomieja udało się uzyskać środki i doprowadzić do ugody, dziękuje.
Kamil Koleśnik
Kamil Koleśnik
11:44 15 Jul 19
Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Bartłomieja. Profesjonalna, fachowa i bardzo szybka analiza i świetny kontakt. Polecam!
Net Profit
Net Profit
09:37 03 Jun 19
Jak najbardziej mogę polecić usługi Pana dr Bartłomieja Glinieckiego. Analiza umowy wykonana w określonym terminie w bardzo rzetelny i przejrzysty sposób. Otrzymałam w krótkim czasie bardzo fachową pomoc.
Paweł Niemiec
Paweł Niemiec
09:33 30 May 19
Bardzo dokładnie i terminowo wykonana analiza. Teraz rozumiem wszelkie zawiłości umowy deweloperskiej.
Marek Woś
Marek Woś
12:26 28 May 19
Bardzo fachowa pomoc i bardzo szybka analiza. Po otrzymaniu analizy na wszystkie moje pytania otrzymałem odpowiedź oraz dalszą pomoc w dyskusji z deweloperem na temat zmian w umowie. Większość moich obaw zniknęła a nawet udało mi się wynegocjować lepsze warunki. Sam czytałem umowę kilkukrotnie wraz z rodziną i ani razu nie wpadliśmy na to, że coś mogłoby być w pewnym stopniu dla mnie niekorzystne. Jednocześnie cieszę się, że przedstawiciel handlowy był skłonny ze mną dyskutować i nie odmawiał zmian w umowie.
Grzegorz Narożański
Grzegorz Narożański
09:05 27 May 19
Bardzo dobry i szybki kontakt, polecam. Uzyskalem fachowa weryfikacja umowy, dokladnie to o co mi chodzilo.
Wojciech Nagrodzki
Wojciech Nagrodzki
07:40 18 May 19
Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Bartłomieja. Prostym i zrozumiałym językiem wyjaśnił mi ryzyka z zapisów umowy deweloperskiej. Cześć z tych zapisów udało się zmienić i zminimalizować ryzyko po mojej stronie. Było to warte wielokrotnie więcej niż opłata za usługę. Nie było też opłat za dodatkowe pytania które powstały w trakcie negocjacji z deweloperem. Rzadko spotyka się ludzi tak profesjonalnych. Polecam z całego serca.
likwidacja majątkowa
likwidacja majątkowa
12:30 30 Apr 19
Bardzo fachowa i uprzejma obsługa, pełna analiza dokumentacji, jasny i prosty przekaz informacji. Gorąco polecam!
Aleksandra Wąsiel
Aleksandra Wąsiel
18:29 22 Mar 19
Fajna opcja dla tych, którzy nie maja czasu na spotkania w kancelarii, dla tych którzy wolą na spokojnie sobie poczytać, dla tych którzy szukają szybkich rzetelnych odpowiedzi. Opinia napisana prostym zrozumiałym językiem, dobry kontakt w sprawie pytań do umowy. Polecam
Anna Łukasik
Anna Łukasik
11:24 14 Mar 19
Bardzo dobry kontakt z klientem, analiza przejrzysta i wykonana ekspresowo. Jestem bardzo zadowolona, dziękuję!
Tomasz Kubera
Tomasz Kubera
10:39 11 Mar 19
Serdecznie Polecam usług Pana Bartłomieja. Analizę umowy otrzymałem zgodnie z zadeklarowanym terminem. Pan Bartłomiej dostrzegł w umowie zagrożenia na które sam bym nie wpadł i zaproponował zapisy które będą lepiej chronić moje interesy.
Kamil Jamrozik
Kamil Jamrozik
17:17 17 Feb 19
Otrzymałem wyczerpującą i napisaną zrozumiałym językiem analizę umowy deweloperskiej. Rekomendacje Pana Bartłomieja okazały się trafione i umożliwiły skuteczne negocjacje z kancelarią oraz polepszenie treści umowy na naszą korzyść. Analiza wykonana została w trybie ekspresowym, a szczególnie ciekawa okazała się 10-stopniowa skala porównawcza z innymi umowami. Dało nam to też poczucie bezpieczeństwa podpisując jedną z ważniejszych umów naszego życia, dlatego serdecznie polecam taką usługę.
Ju B
Ju B
13:45 12 Feb 19
Bardzo szybko, fachowo i przejrzyście wykonana analiza umowy. Dzięki niej miałem możliwość wynegocjowania u dewelopera korzystniejszych zapisów w umowie, które wyeliminowały konkretne ryzyka. Miła komunikacja i profesjonalny wynik pracy. Jestem bardzo zadowolony i będę Pana dalej polecać.
Przemysław Łobodziński
Przemysław Łobodziński
18:21 02 Aug 18
Pan Bartłomiej rozjaśnił mi wszystkie niejasności w umowie deweloperskiej i zwrócił uwagę na zapisy o których w ogóle nie pomyślałem, że mogłyby być dla mnie niekorzystne. Polecam.
Marcin Miśków
Marcin Miśków
14:41 29 Jul 18
Bardzo sprawny kontakt, kilkakrotna pomoc telefoniczna celem wyjaśnienia wątpliwości, terminowość wykonania usługi, bardzo duża wiedza.
Michal Lipowski
Michal Lipowski
09:06 04 Jul 18
Polecam usługi Pana Bartłomieja, wszsytko dokładnie i na spokojnie wytłuamczył na spotkaniu, oraz doradzał także mailowo. Odpowiadał zawsze bardzo szybko i rzetelnie
Sławomir Kołodziej
Sławomir Kołodziej
19:21 04 Jun 18
Gorąco polecam! Dzięki fachowej i wnikliwej analizie oraz prostemu objaśnieniu elementów umowy udało nam się uniknąć wielu niekorzystnych wpisów w umowie oraz mieliśmy większą świadomość tego co podpisujemy.
Małgorzata Swat
Małgorzata Swat
18:22 09 May 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Wskazał konkretne postanowienia, które są niebezpieczne lub niekorzystne. Wszystko opisane językiem zrozumiałym, jasne i czytelne. W analizie zawarte są również gotowe propozycje zmian niekorzystnych zapisów w umowie deweloperskiej oraz zalecenia dla nabywcy. Dodatkowo Pan dr Gliniecki chętnie i w krótkim czasie wyczerpująco odpowiedział na dodatkowe pytania, które pojawiły się po rozmowie z deweloperem.
Jacek Zbudniewek
Jacek Zbudniewek
13:14 29 Apr 18
Raport z analizy umowy deweloperskiej był nader rzeczowy i zawierał bardzo przystępny opis newralgicznych punktów z propozycjami zmian. Uzyskałem także bardzo szybko cenne wyjaśnienia i wskazówki w odpowiedzi na dodatkowe pytania przesłane mailowo. Polecam!
Maciej Józefczyk
Maciej Józefczyk
17:18 15 Mar 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Rozwiał moje wątpliwości dotyczące niektórych zapisów. Wskazał pocencjalnie niebezpieczne punkty, czy też punkty niezgodne z prawem. Był pomocny w czasie negocjacji umowy (kontakt e-mail, czas odpowiedzi do 24h). Dał nam pewną dawkę spokoju, że podpisana umowa nie będzie umową nie chroniącą naszych praw. Szczerze polecam usługi Pana Bartłomieja wszystkim osobom nabywającym nieruchomości.
Radosław Polański
Radosław Polański
10:45 16 Aug 17
Pan Bartłomiej Gliniecki zwrócił moją uwagę na potencjalne ryzyko podpisania umowy deweloperskiej oraz zaproponował konkretne rozwiązanie. Terminowo dostarczył analizę i odpowiedział na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolony i polecam usługi.
Karol Krzywdzinski
Karol Krzywdzinski
13:46 11 Aug 17
Polecam korzystanie z usług dr. Glinieckiego. Udzielona opinia była kompletna i udzielona na deklarowany wcześniej czas (5 dni). Pan Gliniecki nie poprzestał na wskazaniu obszarów do dopracowania z deweloperem, ale zasugerował rozwiązania i był do dyspozycji przez cały czas prowadzenia negocjacji, odpowiadając w krótkim czasie na zadawane pytania. Przekazywał linki do stron w których można było otrzymać dodatkowe informacje.
Kamila Gemel
Kamila Gemel
20:10 24 Jul 17
Serdecznie polecam usługi p. dr Bartłomieja Glinieckiego. Bardzo sprawny i bezproblemowy kontakt, jasna i przejrzysta analiza a także gotowość do odpowiedzi na wszelkie pytania :)
Dariusz Zielonka
Dariusz Zielonka
20:44 23 Jul 17
Z całego serca polecam p. Bartłomieja. Korzystałem z jego usług podczas analizy umowy deweloperskiej - dokonał sprawnej i szybkiej weryfikacji umowy, wypunktował aspekty które były dla mnie (kupującego) niekorzystne i aktywnie uczestniczył w procesie negocjacji z deweloperem. Dzięki pomocy pana Bartłomieja czułem się bezpiecznie podpisując ten ważny dokument.
Michał J. Wojtas
Michał J. Wojtas
12:05 11 Jul 17
Z usług Kancelarii dr Glinieckiego korzystam już po raz trzeci przy okazji inwestycji mieszkaniowej. Za każdym razem doceniam bardzo merytoryczne podejście do analizy umowy deweloperskiej oraz duże zaangażowanie p. Bartłomieja w proces negocjacji korzystnych dla nas zapisów umowy. Polecam współpracę każdemu, kto mając naprzeciwko doświadczonego dewelopera chciałby uzyskać pełen komfort z podpisywanymi dokumentami.
Zobacz wszystkie opinie

Kancelaria Prawna dr Bartłomiej Gliniecki

tel. 780 140 555       b.gliniecki@umowadeweloperska.pl

ul. 3 Maja 73, 81-850 Sopot (spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu)

NIP: 586-209-87-32              numer rachunku: 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828   (Santander Bank Polska S.A.)

Wyślij maila na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo
zostaw tutaj wiadomość. Odpowiem w ciągu kilku godzin