Indywidualne analizy umów.

Sądzisz, że uzyskanie korzystnej ceny za dom lub mieszkanie kupowane od dewelopera to wszystko? Zanim złożysz podpis na umowie warto zadbać o to, by była ona dla Ciebie maksymalnie korzystna i pozbawiona potencjalnych pułapek. Dopiero fachowe sprawdzenie umowy deweloperskiej da Ci pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Pomoc doświadczonego prawnika zaoszczędzi Twoje nerwy i pieniądze, a jej koszt jest mniejszy niż cena 0,1 m2 Twojego mieszkania. Czy zdajesz sobie sprawę, że poprzez odpowiednie modyfikacje umowy w wersji proponowanej przez dewelopera można zaoszczędzić tysiące albo nawet i dziesiątki tysięcy złotych?

Możesz poznać wszystkie słabe strony swojej umowy, którą chcesz podpisać albo już podpisałeś. Bez owijania w bawełnę. Konkretnie i na temat.

Przeprowadzę Cię przez całą transakcję z deweloperem. Doradzę i podpowiem jak wszystko ułożyć, aby było optymalnie.

Napisz: b.gliniecki@umowadeweloperska.pl

Pomogę Ci także profesjonalnie przygotować albo zweryfikować inne dokumenty związane z transakcją nabycia nieruchomości, takie jak:

 • umowa przedwstępna
 • umowa przenosząca własność (umowa przyrzeczona)
 • umowy sprzedaży (gotowego mieszkania albo domu)
 • umowa kredytowa
 • cesja umowy deweloperskiej – przeniesienie prawa do mieszkania albo domu na inną osobę przed ukończeniem inwestycji
 • oświadczenie o odstąpieniu od umowy deweloperskiej

O jakości świadczonych przeze mnie usług, rzetelności i terminowości ich wykonania świadczą opinie Klientów i doświadczenie, które prezentuję poniżej.

Analiza Twojej umowy

Dokonuję analizy w oparciu o projekt umowy przekazany Tobie przez dewelopera. Dodatkowo analizuję również prospekt informacyjny, jeżeli go dostarczysz, oraz stan prawny nieruchomości.

Moja analiza ma zazwyczaj kilka stron. Bez obawy, jest napisana przejrzyściejasnym i zrozumiałym językiem. Analizuję czy umowa jest skonstruowana poprawnie, bezpiecznie dla Klienta, czy nie ma postanowień potencjalnie niekorzystnych ani tzw. niedozwolonych postanowień umownych. Sprawdzam stan księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości. Wskazuję, gdzie mogą kryć się ewentualne problemy albo jakie zapisy można negocjować z deweloperem. Każde wątpliwe postanowienie dokładnie opisuję, zwracając uwagę na prawdopodobne niebezpieczeństwa oraz sugeruję w jaki sposób przeredagować treść umowy. Jasno i zrozumiale odpowiem na wszystkie Twoje pytania dotyczące prawnej strony transakcji z deweloperem, przez co poczujesz się pewnie inwestując setki tysięcy złotych w nieruchomość, która dopiero ma powstać.

Masz przede wszystkim pewność, że pomaga Ci doświadczony w tym temacie prawnik. Z umowami deweloperskimi pracuję od wielu lat, analizowałem ich bez mała setki, pochodzące od różnych deweloperów. Dzięki temu jestem w stanie je właściwie ocenić i dostrzec to, na co ktoś inny nie zwróciłby uwagi.

Nie wiesz kim jestem i masz wątpliwości czy możesz mi zaufać? Przeczytaj stronę o Autorze i nie wahaj się sprawdzić informacji, które tam przeczytasz, np. korzystając z wyszukiwarki internetowej albo opinii innych osób.

Wszystkie analizy sporządzam osobiście. W przeciwieństwie do wielu stron oferujących analizę umów, nie jestem „pośrednikiem” przekazującym umowę do losowo wybranego prawnika, który ma jedynie ogólne pojęcie o tego typu umowach i zagrożeniach dla nabywcy mogących wynikać z ich treści.

Moje osobiste zaangażowanie daje Ci gwarancję bardzo wysokiej jakości usługi oraz obniża jej cenę.

Co zyskasz zamawiając analizę?
 • wytłumaczę Ci zawiłe i niezrozumiałe fragmenty umowy
 • sprawdzę czy nie odbiega standardami od wymagań prawnych i innych umów funkcjonujących na rynku – sprawdziłem dotychczas kilkaset umów deweloperskich małych, średnich i dużych firm deweloperskich z całej Polski, dysponuję więc ogromną skalą porównania, która wpływa na rzetelność dokonywanej przeze mnie oceny
 • otrzymasz wskazówki jakie postanowienia należy negocjować z deweloperem, aby umowa była dla Ciebie bardziej korzystna – w ten sposób będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze
 • w znakomitej większości przypadków udaje się wprowadzić proponowane przeze mnie zmiany do finalnej wersji umowy zawieranej z deweloperem - kupujesz mieszkanie albo dom na lepszych warunkach niż inni nabywcy!
 • będziesz miał pełną świadomość skali ryzyka związanego z zawarciem tej konkretnej umowy, którą dasz mi do sprawdzenia
 • daję gwarancję wysokiej jakości i terminowości wykonania, pełnego profesjonalizmu i bogatego doświadczenia w tematyce umów dotyczących nabycia nieruchomości
 • otrzymasz ode mnie pomoc i wsparcie w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości – także jeśli wrócisz do mnie po kilku tygodniach czy kilku miesiącach
Jak zlecić analizę?

Współpraca ze mną odbywa się wygodną drogą mailową. Możesz zlecić wykonanie analizy w kilku prostych krokach:

1. Prześlij e-mailem na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl projekt umowy oraz resztę dokumentów otrzymanych od dewelopera. Wybierz także rodzaj analizy jaki chcesz otrzymać – podstawową, rozszerzoną albo pełną.

2. Dokonaj płatności na rachunek bankowy numer 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828. Mogę wystawić fakturę VAT, jeśli sobie życzysz.

3. W ciągu 4-5 dni (lub w ciągu 2 dni w trybie ekspresowym) otrzymasz e-mailem analizę Twojej umowy.

4. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące umowy, analizy albo innych aspektów transakcji z deweloperem, jestem do Twojej dyspozycji. Nie pobieram dodatkowych opłat za wyjaśnienia dotyczące umowy lub sporządzonej przeze mnie opinii. Jestem normalnym człowiekiem, z którym można porozmawiać. Jeśli wykonanie jakiejś czynności miałoby dodatkowo kosztować, zawsze o tym uprzedzam wcześniej i podaję kwotę – bo decyzja należy do Ciebie!

Na terenie Trójmiasta możemy umówić się na spotkanie w celu wspólnego omówienia analizowanej umowy.

Jak wygląda analiza?

Sporządzana przeze mnie opinia ma zazwyczaj ok. 5-8 stron. Absolutnie nie ograniczam się w  niej do badania zgodności umowy z przepisami prawa, ale także wychwytuję postanowienia zgodne z prawem, lecz niekorzystne dla nabywcy, albo takie, które odbiegają od normy – również na niekorzyść nabywcy. W ramach mojej praktyki miałem do czynienia z setkami umów i doskonale wiem jakie ich postanowienia są normalne, a które są podejrzane albo wręcz nie powinny występować. Na początku dokonuję ogólnej oceny bezpieczeństwa umowy, oceniając ją również w skali od 1 do 10. W drugiej części opinii wskazuję na konkretne postanowienia, które są niebezpiecznie, niekorzystne albo mogą stanowić pułapkę w przyszłości, a następnie je opisuję i sugeruję jak je zmienić.

Oto jak wyglądają fragmenty przygotowywanych przeze mnie analiz:

Opinia składa się zazwyczaj z 5-8 stron. Na początku znajduje się ogólna ocena umowy, zaś w dalszej części przedstawiam postanowienia, które mogą być niekorzystne dla nabywcy.

Każde postanowienie jest dokładnie opisane i zawiera wytłumaczenie dlaczego jest niekorzystne i co może powodować w przyszłości. Na końcu znajdują się zalecenia dla nabywcy dotyczące postępowania z danym postanowieniem, np. sugestia jego usunięcia albo odpowiedniej modyfikacji treści.

Opinia zawiera także odpowiedzi na zgłoszone przez nabywcę pytania związane z treścią umowy deweloperskiej albo transakcją z deweloperem. Pytania można także zgłaszać po otrzymaniu opinii, wówczas odpowiem na nie mailowo.

Ile to kosztuje?

Cena sporządzenia analizy jest niewielka w porównaniu do pieniędzy, jakie w konsekwencji możesz zaoszczędzić. Jej wysokość wyceniana jest indywidualnie w zależności od typu i długości umowy. Orientacyjnie można powiedzieć, że sporządzenie analizy kosztuje mniej niż zapłacisz za 0,1 m2 Twojego mieszkania albo domu. Indywidualnie negocjowane są również inne usługi prawne związane z umowami dotyczącymi nabycia nieruchomości.

Podane tutaj ceny są gwarantowane i zawierają podatek VAT. Masz zatem pewność, że nie zapłacisz więcej.

Analiza podstawowa Analiza rozszerzona Analiza pełna
Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika
Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy
Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości
Sprawdzenie prospektu informacyjnego
Opis najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawiony w e-mailu
Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca ogólną ocenę umowy, a także dokładny opis postanowień budzących wątpliwości – zawierający wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem
Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według postulatów zgłoszonych przez nabywcę
Dodatkowe wyjaśnienia / odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowana ilość)
Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej
Sprawdzenie pozostałych dostarczonych załączników do umowy (umowa dotycząca udziału w drodze dojazdowej, rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)
Sprawdzenie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego (lub CEIDG) dewelopera pod kątem ustalenia czy ogłoszona została jego upadłość lub czy widnieją jakieś niepokojące wpisy dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej
Cena
290 zł
490 zł
590 zł

Termin realizacji

Standardowy termin realizacji analizy wynosi 3-5 dni. Gdy wyślesz mi dokumenty do sprawdzenia, w mailu potwierdzającym podam Ci dokładny termin przygotowania analizy - nie dłuższy niż 5 dni. Gwarantuję bardzo wysoką jakość i terminowość.

Oferuję także sprawdzenie umowy w trybie ekspresowym - analizę otrzymasz w ciągu 24 godzin, w następnym dniu roboczym. Jeśli interesuje Cię usługa realizowana w terminie ekspresowym, wówczas ceny kształtują się następująco:

Analiza podstawowa Analiza rozszerzona Analiza pełna
Cena analizy w terminie ekspresowym
399 zł
579 zł
699 zł

 

Potrzebujesz innej usługi niż przewidziane w tych trzech pakietach, np. analizy wyłącznie umowy rezerwacyjnej? Napisz: b.gliniecki@umowadeweloperska.pl, a przedstawię Ci indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

… i rabaty

Po mojej analizie się rozmyśliłeś i znalazłeś inną ofertę na mieszkanie lub dom?
Kupujesz więcej niż jedno mieszkanie?
Drugą umowę przeanalizuję dla Ciebie 10% taniej!*

* Rabat dotyczy analizy rozszerzonej lub pełnej.

Opinie Klientów

Pomogłem już wielu osobom w różny sposób – w większości przypadków pomagam Klientom przekonać dewelopera do ustępstw i sformułowania umowy w sposób bardziej korzystny i bezpieczny dla Klienta. Niektóre osoby dziękowały mi za to, że potwierdziłem ich obawy co do uczciwości dewelopera, albo że wręcz otworzyłem oczy na to, co kryje się umowie.

Sprawdzałem dotychczas ponad 500 umów deweloperów małych, średnich i dużych, w tym ogólnopolskich firm deweloperskich. Moje opinie dotyczyły inwestycji zlokalizowanych w dużych i średnich miastach oraz w mniejszych miejscowościach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie …

Zadowolenie Klientów i ich pozytywna opinia są dla mnie bardzo ważne. Dlatego przed wszystkim staram się nie zawieść oczekiwań moich Klientów i dotrzymuję składanych obietnic.

Karol Krzywdzinski
Karol Krzywdzinski
13:46 11 Aug 17
Polecam korzystanie z usług dr. Glinieckiego. Udzielona opinia była kompletna i udzielona na deklarowany wcześniej czas (5 dni). Pan Gliniecki nie poprzestał na wskazaniu obszarów do dopracowania z deweloperem, ale zasugerował rozwiązania i był do dyspozycji przez cały czas prowadzenia negocjacji, odpowiadając w krótkim czasie na zadawane pytania. Przekazywał linki do stron w których można było otrzymać dodatkowe informacje.
Dariusz Zielonka
Dariusz Zielonka
20:44 23 Jul 17
Z całego serca polecam p. Bartłomieja. Korzystałem z jego usług podczas analizy umowy deweloperskiej - dokonał sprawnej i szybkiej weryfikacji umowy, wypunktował aspekty które były dla mnie (kupującego) niekorzystne i aktywnie uczestniczył w procesie negocjacji z deweloperem. Dzięki pomocy pana Bartłomieja czułem się bezpiecznie podpisując ten ważny dokument.
Radosław Polański
Radosław Polański
10:45 16 Aug 17
Pan Bartłomiej Gliniecki zwrócił moją uwagę na potencjalne ryzyko podpisania umowy deweloperskiej oraz zaproponował konkretne rozwiązanie. Terminowo dostarczył analizę i odpowiedział na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolony i polecam usługi.
Michał J. Wojtas
Michał J. Wojtas
12:05 11 Jul 17
Z usług Kancelarii dr Glinieckiego korzystam już po raz trzeci przy okazji inwestycji mieszkaniowej. Za każdym razem doceniam bardzo merytoryczne podejście do analizy umowy deweloperskiej oraz duże zaangażowanie p. Bartłomieja w proces negocjacji korzystnych dla nas zapisów umowy. Polecam współpracę każdemu, kto mając naprzeciwko doświadczonego dewelopera chciałby uzyskać pełen komfort z podpisywanymi dokumentami.
Kamila Gemel
Kamila Gemel
20:10 24 Jul 17
Serdecznie polecam usługi p. dr Bartłomieja Glinieckiego. Bardzo sprawny i bezproblemowy kontakt, jasna i przejrzysta analiza a także gotowość do odpowiedzi na wszelkie pytania 🙂
Małgorzata Swat
Małgorzata Swat
18:22 09 May 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Wskazał konkretne postanowienia, które są niebezpieczne lub niekorzystne. Wszystko opisane językiem zrozumiałym, jasne i czytelne. W analizie zawarte są również gotowe propozycje zmian niekorzystnych zapisów w umowie deweloperskiej oraz zalecenia dla nabywcy. Dodatkowo Pan dr Gliniecki chętnie i w krótkim czasie wyczerpująco odpowiedział na dodatkowe pytania, które pojawiły się po rozmowie z deweloperem.
Sławomir Kołodziej
Sławomir Kołodziej
19:21 04 Jun 18
Gorąco polecam! Dzięki fachowej i wnikliwej analizie oraz prostemu objaśnieniu elementów umowy udało nam się uniknąć wielu niekorzystnych wpisów w umowie oraz mieliśmy większą świadomość tego co podpisujemy.
Michal Lipowski
Michal Lipowski
09:06 04 Jul 18
Polecam usługi Pana Bartłomieja, wszsytko dokładnie i na spokojnie wytłuamczył na spotkaniu, oraz doradzał także mailowo. Odpowiadał zawsze bardzo szybko i rzetelnie
Jacek Zbudniewek
Jacek Zbudniewek
13:14 29 Apr 18
Raport z analizy umowy deweloperskiej był nader rzeczowy i zawierał bardzo przystępny opis newralgicznych punktów z propozycjami zmian. Uzyskałem także bardzo szybko cenne wyjaśnienia i wskazówki w odpowiedzi na dodatkowe pytania przesłane mailowo. Polecam!
Maciej Józefczyk
Maciej Józefczyk
17:18 15 Mar 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Rozwiał moje wątpliwości dotyczące niektórych zapisów. Wskazał pocencjalnie niebezpieczne punkty, czy też punkty niezgodne z prawem. Był pomocny w czasie negocjacji umowy (kontakt e-mail, czas odpowiedzi do 24h). Dał nam pewną dawkę spokoju, że podpisana umowa nie będzie umową nie chroniącą naszych praw. Szczerze polecam usługi Pana Bartłomieja wszystkim osobom nabywającym nieruchomości.
Zobacz wszystkie opinie
 • Panie Bartłomieju dokładnie o taką pomoc nam chodziło - świetna robota. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Z pewnością zarekomenduję innym Pana usługi jak nadarzy się ku temu okazja.
 • Dziękuję za oddanie raportu w wcześniejszym terminie jak i za jego zawartość. Pełen profesjonalizm z Pana strony! Teraz mam czarne na białym, że nad umową trzeba mocno popracować, albo z niej całkowicie zrezygnować.
 • Bardzo dziękuję za wykonaną przez Pana pracę, w tym również terminowość jej realizacji. Jestem bardzo zadowolona z efektu; opinia zawiera dokładnie to, na czym mi zależało. Nie mam na chwilę obecną żadnych dalszych pytań.
 • Bardzo dziękuję Panie Mecenasie za przesłaną opinię i krótki termin realizacji. Przedyskutowałam z deweloperem Pana sugestie i w zasadzie na większość udało się uzyskać jego zgodę na zmiany. Czuję się uspokojona.
 • Bardzo dziękuję za opinię, zwrócił Pan moją uwagę na punkty w umowie o których sama bym nie pomyślała.
 • Dziękuję za opinię :-). I cieszę się, że zwrócił Pan uwagę na kwestie, które uszły mojej uwadze.
 • Panie Bartku, bardzo dziękuje, że w tak ekspresowym czasie udało się Panu przygotować tak rzeczową i jasną opinię. Jest to jest dla mnie bezcenna pomoc w przygotowaniu do negocjacji z deweloperem. Bardzo przydane są dla mnie uwagi re konsekwencje opóźnień w budowie (a szczególnie benchmarki dot. kar umownych etc).
 • Dziękuje za rzeczową analizę, jestem zadowolony że udało się Panu wychwycić niuanse które ja jako laik przeoczyłem
 • Dziekuje za analize. Z niektorych rzeczy nie zdawalam sobie sprawy. Sprobuje wynegocjowac pewne zmiany. W razie ewentualnych pytan, bede sie z Panem kontaktowac.
 • Jeszcze raz serdecznie dziękuję za dokładną analizę projektu umowy. Bardzo się cieszę, że oddałam ją w Pana ręce.
 • Na wstępie mojego maila, chciałabym podziękować za stworzenie fantastycznej strony internetowej o umowach deweloperskich. Jest to dla mnie ogromne źródło wiedzy i przede wszystkim pomoc przy czytaniu i analizowaniu zapisów zawartych w przedstawianych mi wzorach umów.
 • Dzień dobry, piszę, żeby podziękować Panu za opinię o mojej umowie rezerwacyjnej. Panowie deweloperzy przyznali, że umowę przygotowywał ktoś w zastępstwie prawnika, który akurat był na urlopie. Wszystkie zakwestionowane przez Pana punkty, jak i te, które ja im wskazałam, zostaną poprawione, a na dodatek spróbowałam negocjować cenę domu, co być może skończy się sukcesem.
 • W dniu dzisiejszym doszło do podpisania umowy deweloperskiej w satysfakcjonującym mnie kształcie - po uwzględnieniu właściwie wszystkich Pana uwag z pierwotnej analizy.
 • Panie Bartłomieju, uprzejmie dziękuję za wszelką dostarczoną pomoc. Z przyjemnością informuję, że deweloper przychylił się pozytywnie do wszystkich proponowanych zmian w umowie deweloperskiej.
 • Panie Bartłomieju, dziękuję bardzo za opinię. Już po wstępnym przejrzeniu widać pełen profesjonalizm. Dziękuję.
 • Serdecznie dziękuję za analizę, potwierdziła moje obawy. (...) Jeżeli Pan pozwoli będziemy Pana polecać znajomym planującym zakup nieruchomości. Jesteśmy bardzo zadowoleni, możliwe, iż jesteśmy kolejnymi „uratowanymi” przed nieuczciwymi praktykami deweloperów.
Doświadczenie

Oto niektóre z inwestycji, do których umowy miałem okazję analizować:

DEWELOPER INWESTYCJA MIASTO
Atal S.A. Nowy TargówekOaza Wilanów Warszawa
Dom Development S.A. Apartamenty Mokotów nad SkarpąApartamenty Włodarzewska 30
Osiedle Premium

Osiedle Ursynovia

Żoliborz Artystyczny

Warszawa
LC Corp Korona PragiMała Praga
Osiedle Krzemowe

Osiedle na Woli

Warszawa
LC Corp Osiedle Graniczna Wrocław
Hossa S.A. Sokółka Zielenisz Gdynia
Hossa S.A. Garnizon Gdańsk
Robyg Apartamenty Villa NobileForum Wola
Green Mokotów

Królewski Park

Młody Wilanów

Osiedle Kameralne

Stacja Nowy Ursus

Young City

Warszawa
Vantage Development S.A. Nowy GajPromenady Wrocławskie Wrocław
Dobrego Pasterza 52 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Dobrego Pasterza 52 Kraków
Activ Investment sp. z o.o. Apartamenty MogilskaKonopnicka City Park
Inwestycja Bancha
Kraków
3Dom S.A. Streszyn Park Poznań
Semeko Aquasfera spółka z o.o. Aquasfera Reda
Euro Styl spółka z o.o. sp. k. IdeaImpuls
Spektrum
Gdańsk
RAI Przedsiębiorstwo Budowlane I. Rynkiewicz sp. j. Ogrody Diany Gdańsk
Murapol Projekt spółka z o.o. Deweloper sp. k. al. Bielska Tychy
Echo Investment S.A. Dom pod Wilgą Kraków
MProjekt spółka z o.o. Kościan
Qualia 2 spółka z o.o. – Nowy Wilanów sp. k. Royal Park Warszawa
Nowe Tysiąclecie spółka z o.o. Nowe Tysiąclecie Katowice
Kreator Dom Development Paweł Siarkiewicz sp. k. Chabrowy Zakątek Ożarów Mazowiecki
Inpro S.A. Harmonia OliwskaOptima
Wróbla Staw
Gdańsk
Awiator ALLCON Osiedla spółka z o.o. sp. k. Awiator Gdańsk
Budimex Nieruchomości spółka z o.o. ul. Korkowa Warszawa
Unibalaton spółka z o.o. Osiedle 360° Warszawa
PB Górski spółka z o.o. sp. k. Browar Gdański Gdańsk
Napisz
Karol Krzywdzinski
Karol Krzywdzinski
13:46 11 Aug 17
Polecam korzystanie z usług dr. Glinieckiego. Udzielona opinia była kompletna i udzielona na deklarowany wcześniej czas (5 dni). Pan Gliniecki nie poprzestał na wskazaniu obszarów do dopracowania z deweloperem, ale zasugerował rozwiązania i był do dyspozycji przez cały czas prowadzenia negocjacji, odpowiadając w krótkim czasie na zadawane pytania. Przekazywał linki do stron w których można było otrzymać dodatkowe informacje.
Dariusz Zielonka
Dariusz Zielonka
20:44 23 Jul 17
Z całego serca polecam p. Bartłomieja. Korzystałem z jego usług podczas analizy umowy deweloperskiej - dokonał sprawnej i szybkiej weryfikacji umowy, wypunktował aspekty które były dla mnie (kupującego) niekorzystne i aktywnie uczestniczył w procesie negocjacji z deweloperem. Dzięki pomocy pana Bartłomieja czułem się bezpiecznie podpisując ten ważny dokument.
Radosław Polański
Radosław Polański
10:45 16 Aug 17
Pan Bartłomiej Gliniecki zwrócił moją uwagę na potencjalne ryzyko podpisania umowy deweloperskiej oraz zaproponował konkretne rozwiązanie. Terminowo dostarczył analizę i odpowiedział na wszystkie pytania. Jestem bardzo zadowolony i polecam usługi.
Michał J. Wojtas
Michał J. Wojtas
12:05 11 Jul 17
Z usług Kancelarii dr Glinieckiego korzystam już po raz trzeci przy okazji inwestycji mieszkaniowej. Za każdym razem doceniam bardzo merytoryczne podejście do analizy umowy deweloperskiej oraz duże zaangażowanie p. Bartłomieja w proces negocjacji korzystnych dla nas zapisów umowy. Polecam współpracę każdemu, kto mając naprzeciwko doświadczonego dewelopera chciałby uzyskać pełen komfort z podpisywanymi dokumentami.
Kamila Gemel
Kamila Gemel
20:10 24 Jul 17
Serdecznie polecam usługi p. dr Bartłomieja Glinieckiego. Bardzo sprawny i bezproblemowy kontakt, jasna i przejrzysta analiza a także gotowość do odpowiedzi na wszelkie pytania :)
Małgorzata Swat
Małgorzata Swat
18:22 09 May 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Wskazał konkretne postanowienia, które są niebezpieczne lub niekorzystne. Wszystko opisane językiem zrozumiałym, jasne i czytelne. W analizie zawarte są również gotowe propozycje zmian niekorzystnych zapisów w umowie deweloperskiej oraz zalecenia dla nabywcy. Dodatkowo Pan dr Gliniecki chętnie i w krótkim czasie wyczerpująco odpowiedział na dodatkowe pytania, które pojawiły się po rozmowie z deweloperem.
Sławomir Kołodziej
Sławomir Kołodziej
19:21 04 Jun 18
Gorąco polecam! Dzięki fachowej i wnikliwej analizie oraz prostemu objaśnieniu elementów umowy udało nam się uniknąć wielu niekorzystnych wpisów w umowie oraz mieliśmy większą świadomość tego co podpisujemy.
Michal Lipowski
Michal Lipowski
09:06 04 Jul 18
Polecam usługi Pana Bartłomieja, wszsytko dokładnie i na spokojnie wytłuamczył na spotkaniu, oraz doradzał także mailowo. Odpowiadał zawsze bardzo szybko i rzetelnie
Jacek Zbudniewek
Jacek Zbudniewek
13:14 29 Apr 18
Raport z analizy umowy deweloperskiej był nader rzeczowy i zawierał bardzo przystępny opis newralgicznych punktów z propozycjami zmian. Uzyskałem także bardzo szybko cenne wyjaśnienia i wskazówki w odpowiedzi na dodatkowe pytania przesłane mailowo. Polecam!
Maciej Józefczyk
Maciej Józefczyk
17:18 15 Mar 18
Polecam usługi Pana dr Glinieckiego. Terminowo wykonał szczegółową analizę umowy deweloperskiej. Rozwiał moje wątpliwości dotyczące niektórych zapisów. Wskazał pocencjalnie niebezpieczne punkty, czy też punkty niezgodne z prawem. Był pomocny w czasie negocjacji umowy (kontakt e-mail, czas odpowiedzi do 24h). Dał nam pewną dawkę spokoju, że podpisana umowa nie będzie umową nie chroniącą naszych praw. Szczerze polecam usługi Pana Bartłomieja wszystkim osobom nabywającym nieruchomości.
Zobacz wszystkie opinie

Kancelaria Prawna dr Bartłomiej Gliniecki

tel. 780 140 555

b.gliniecki@umowadeweloperska.pl

ul. 3 Maja 73, 81-850 Sopot (spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu)

NIP: 586-209-87-32            numer rachunku: 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828 (BZ WBK S.A.)