ikona kontaktu

Analiza umów deweloperskich.

Kupujesz mieszkanie albo dom od dewelopera? Aby zaoszczędzić tysiące złotych na przeprowadzanej transakcji, skorzystaj z mojej pomocy. Jestem doświadczonym prawnikiem, który dokona analizy otrzymanej przez Ciebie umowy deweloperskiej. Z moją pomocą nie popełnisz kosztownego błędu – unikniesz umowy, w treści której znajdują się m.in. klauzule niedozwolone.

Analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej lub rezerwacyjnej to prosty sposób na upewnienie się, że dokument nie zawiera niekorzystnych dla Ciebie zapisów. Ponieważ zakup nieruchomości to często wydatek finansowany z kredytu hipotecznego, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli w projekcie umowy znajdują się punkty, które są dla Ciebie niezrozumiałe, sprawdzenie umowy deweloperskiej przez specjalistę jest tym bardziej korzystne.

Co mogę dla Ciebie zrobić? Pomogę Ci przejść przez cały proces zakupu wymarzonej nieruchomości. Jako doświadczony prawnik proponuję:

 • sprawdzenie umowy,
 • omówienie postanowień zawartych w treści umowy,
 • wskazanie postanowień, które są dla Ciebie niekorzystne lub wymagają poprawienia,
 • przygotowanie treści zapisów, które będziesz mógł zaproponować deweloperowi,
 • zweryfikowanie innych dokumentów związanych z nabyciem nieruchomości.

 

Sprawdź co to jest umowa deweloperska?

Stawiam na solidną, partnerską współpracę. Klienci, którzy powierzają mi sprawdzenie umowy rezerwacyjnej czy deweloperskiej, zawsze mogą liczyć na konkretne informacje. Świadomość ryzyka oraz niekorzystnych zapisów w umowie pozwala podjąć właściwą decyzję.

Analiza umowy deweloperskiej to inwestycja w bezpieczeństwo, a nie dodatkowy wydatek na drodze do własnego mieszkania czy domu. Jeżeli zakupu nie finansujesz z oszczędności, tylko z otrzymanego kredytu, to zlecając sprawdzenie umowy deweloperskiej, możesz zaoszczędzić sobie zarówno stresu, jak i zbędnych wydatków. Czy wiesz, że zweryfikowanie zapisów umowy deweloperskiej albo przedwstępnej może Cię kosztować mniej niż cena 0,1 metra kwadratowego Twojego mieszkania?

W ramach współpracy możesz mi powierzyć zweryfikowanie treści lub przygotowanie również innych dokumentów, takich jak:

 • umowa sprzedaży domu,
 • umowa przenosząca własność po wcześniej zawartej umowie deweloperskiej lub przedwstępnej,
 • umowa kredytowa,
 • cesja umowy deweloperskiej,
 • oświadczenie o odstąpieniu od umowy deweloperskiej.

 

Jako prawnik pomogłem już wielu Klientom w przeprowadzeniu transakcji kupna nieruchomości. Dołącz do ich grona – wybierz doświadczenie, rzetelność i skrupulatność.

Analiza Twojej umowy
Jak to działa?
Cennik
Terminy
Opinie Klientów

Analiza Twojej umowy deweloperskiej

Analiza umowy deweloperskiej odbywa się w oparciu o projekt umowy, który otrzymałeś od dewelopera. Weryfikuję także treść dostarczonych przez Klientów prospektów informacyjnych, załączników do umowy oraz stan prawny nieruchomości, a także wiarygodność dewelopera.

Umowa rezerwacyjna, przedwstępna czy deweloperska nie zawsze musi być napisana zrozumiałym językiem. Zlecając mi analizę, możesz mieć pewność, że wszystkie potencjalne problemy zostaną opisane w przystępny sposób. Zasugeruję Ci również, jak przeredagować punkty, które mogą okazać się dla Ciebie niekorzystne. Pamiętaj, że umowa deweloperska podlega negocjacji, co może przełożyć się na spore oszczędności. Warto skorzystać z tej możliwości, aby zabezpieczyć swoje interesy.

Rzetelna analiza umowy deweloperskiej najczęściej zamyka się w kilku stronach. Z doświadczenia wiem, że Klienci często mają dodatkowe pytania, dlatego też zawsze możesz się do mnie z nimi zwrócić – chętnie rozwieję Twoje wątpliwości. Zdaję sobie sprawę z tego, że zakup mieszkania czy domu to poważna, długoletnia inwestycja.

Zlecając mi analizę umowy deweloperskiej, możesz mieć pewność, że z treścią dokumentów zapozna się doświadczony prawnik. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o mnie, odwiedź zakładkę „O Autorze”. Poniżej znajdziesz także przykładowe rekomendacje, które otrzymałem od Klientów. Analizy umów deweloperskich wykonuję od wielu lat – miałem styczność z dokumentami przekazywanymi potencjalnym nabywcom przez różnych deweloperów, dlatego też wiem, na co zwrócić szczególną uwagę.

Nie ma znaczenia, jakie dokumenty związane z planowaną transakcją zakupu nieruchomości przekażesz mi do analizy – możesz być pewien, że wykorzystam całą dotychczas zdobytą wiedzę, aby Ci pomóc. Analizy umów deweloperskich dokonuje osobiście – nie jestem pośrednikiem. Biorę pełną odpowiedzialność za swoją pracę, dlatego gwarantuję wysoką jakość przygotowanej opinii. Sprawdzanie umów deweloperskich bez korzystania z pośredników obniża również cenę usługi. Aktualny cennik znajduje się poniżej.

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

Profesjonalna i kompleksowa analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej lub rezerwacyjnej to skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zyskać pewność, że dany dokument nie zawiera niekorzystnych dla Ciebie zapisów. Na czym jednak dokładnie polega opiniowanie umów deweloperskich? W jaki sposób przebiega analiza umowy? Jakich działań możesz oczekiwać z mojej strony? Otóż przede wszystkim:

 • dokładnie wytłumaczę Ci zawiłe i niezrozumiałe fragmenty umowy deweloperskiej, przedwstępnej, czy też rezerwacyjnej
 • sprawdzę, czy przedstawiona umowa nie odbiega standardami od wymagań prawnych oraz innych umów funkcjonujących na rynku – przeanalizowałem dotychczas kilkaset umów deweloperskich małych, średnich i dużych firm deweloperskich z całej Polski, posiadam zatem bogate doświadczenie w tym zakresie oraz dysponuję ogromną skalą porównania, która gwarantuje rzetelność dokonywanej przeze mnie oceny
 • zyskasz pełną świadomość skali ryzyka związanego z zawarciem tej konkretnej umowy, którą dasz mi do sprawdzenia
 • zyskasz gwarancję profesjonalizmu, najwyższej jakości i terminowości wykonania zlecenia - opiniowanie umów deweloperskich opieram bowiem na bogatym doświadczeniu w tematyce umów dotyczących nabycia nieruchomości oraz posiadanych wysokich kompetencjach
 • pomogę Ci negocjować z deweloperem wprowadzenie zmian do ogólnego wzoru umowy, aby rozwiązanie było dla Ciebie bardziej korzystne – kupisz mieszkanie albo dom na lepszych warunkach niż inne osoby!
 • otrzymasz ode mnie pomoc i wsparcie w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości – także jeśli wrócisz do mnie po kilku tygodniach, czy kilku miesiącach

Analiza umowy deweloperskiej - jak możesz ją zlecić?

Analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej czy rezerwacyjnej to z punktu widzenia moich Klientów wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, a także brak konieczności zaangażowania się w proces. Współpraca ze mną odbywa się bowiem wygodną drogą mailową oraz telefoniczną. Opiniowanie umów deweloperskich oraz zlecanie analizy realizowane jest w kilku prostych krokach:

 1. Projekt umowy oraz inne dokumenty otrzymane od dewelopera prześlij e-mailem na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo udostępnij mi je w Twojej chmurze. Wybierz także rodzaj analizy, jaki chcesz otrzymać – podstawową, standardową albo pełną.
 2. Dokonaj płatności na rachunek bankowy numer 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828. Mogę wystawić fakturę VAT, jeśli sobie życzysz.
 3. W ciągu 4-5 dni (lub w następnym dniu roboczym - w trybie priorytetowym) zostanie przesłana Ci drogą elektroniczną analiza Twojej umowy - deweloperskiej, rezerwacyjnej, czy też przedwstępnej.
 4. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące umowy, analizy albo innych aspektów transakcji z deweloperem, jestem do Twojej dyspozycji. Nie pobieram dodatkowych opłat za wyjaśnienia dotyczące umowy lub sporządzonej przeze mnie opinii. Możesz ze mną porozmawiać. Jeśli wykonanie jakiejś czynności miałoby dodatkowo kosztować, zawsze o tym uprzedzam wcześniej i podaję kwotę – bo decyzja należy do Ciebie!
 5. Nie tylko opiniowanie umów deweloperskich leży w zakresie moich kompetencji. Mogę zająć się także negocjowaniem z deweloperem zmian w treści umowy, którą chcesz zawrzeć - aby była jak najbardziej korzystna i dopasowana do Twoich oczekiwań.

 

Na terenie Trójmiasta możemy umówić się na spotkanie w celu wspólnego omówienia analizowanej umowy.

Terminy wykonania analizy

Analiza umowy deweloperskiej to proces, który niezmiennie realizuję kompleksowo, rzetelnie i w pełni profesjonalnie, zawsze szanując cenny czas moich Klientów. Standardowy termin realizacji analizy wynosi 3-5 dni. Gdy wyślesz mi dokumenty do sprawdzenia, w mailu potwierdzającym podam Ci dokładny termin przygotowania analizy - nie dłuższy niż 5 dni.

Analizy zlecone w niedzielę, w poniedziałek lub we wtorek przesyłam w czwartek albo w piątek. Analizy zlecone w środę, w czwartek, w piątek lub w sobotę przesyłam w poniedziałek, we wtorek albo w środę.

Oferuję także sprawdzenie umowy w trybie priorytetowym - analizę otrzymasz w ciągu 24 godzin, w następnym dniu roboczym. Szczegóły znajdziesz w cenniku poniżej.

Jak wygląda analiza umowy deweloperskiej?

Sporządzana przeze mnie opinia dotycząca umowy rezerwacyjnej, czy też przedwstępnej, ma zazwyczaj ok. 5-8 stron. Absolutnie nie ograniczam się w niej tylko do badania zgodności umowy z przepisami prawa. Opiniowanie umów deweloperskich to w moim wykonaniu także wychwycenie postanowień co prawda zgodnych z prawem, lecz niekorzystnych dla nabywcy, lub takich, które odbiegają od normy bądź obowiązujących standardów – również na niekorzyść nabywcy. W ramach mojej praktyki zawodowej miałem do czynienia z setkami umów i doskonale wiem, jakie ich postanowienia są akceptowalne, a które są podejrzane lub wręcz nie powinny występować.

Na początku dokonuję ogólnej oceny bezpieczeństwa umowy, oceniając ją również w skali od 1 do 10. W drugiej części opinii wskazuję na konkretne postanowienia, które są niebezpiecznie, niekorzystne albo mogą stanowić pułapkę w przyszłości, a następnie je opisuję i sugeruję, jak je zmienić.

Opinia dotycząca umowy deweloperskiej, rezerwacyjnej czy przedwstępnej składa się zazwyczaj z 5-10 stron. Na początku znajduje się ogólna ocena umowy, zaś w dalszej części przedstawiam postanowienia, które mogą być niekorzystne dla nabywcy.

Każde postanowienie jest dokładnie opisane i zawiera wytłumaczenie, dlaczego jest niekorzystne i co może powodować w przyszłości. Na końcu znajdują się zalecenia dla nabywcy dotyczące postępowania z danym postanowieniem, np. sugestia jego usunięcia albo odpowiedniej modyfikacji treści.

Przeprowadzona analiza umowy pozwala także sformułować odpowiedzi na zgłoszone przez nabywcę pytania związane z treścią umowy deweloperskiej albo transakcją z deweloperem. Pytania można także zgłaszać po otrzymaniu opinii, wówczas odpowiem na nie mailowo.

Ile kosztuje analiza umowy?


Analizy umów

PORÓWNAJ

Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika

Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy

Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości

Opis najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawiony w treśći e-maila

Sprawdzenie prospektu informacyjnego
(dla umowy deweloperskiej)

Ocena parametryczna projektu umowy w skali 1-10

Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca dokładny opis postanowień budzących wątpliwości oraz zrozumiałe wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem

Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według oczekiwań zgłoszonych przez nabywcę

Dodatkowe wyjaśnienia/odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowane)

Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej

Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w hali garażowej

Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej/terenie wspólnym

Sprawdzenie pozostałych załączników do umowy (rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)

Sprawdzenie informacji o deweloperze z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG

PODSTAWOWA

390 zł

tryb priorytetowy niedostępny

STANDARDOWA

590 zł

tryb priorytetowy 799 zł


PEŁNA

990 zł

tryb priorytetowy 1 199 zł

Najlepszy wybór!

Opinie Klientów

Pomogłem już wielu osobom w różny sposób – w większości przypadków udaje mi się przekonać dewelopera do ustępstw i sformułowania umowy w sposób bardziej korzystny i bezpieczny dla Klienta. Niektóre osoby dziękowały mi za to, że potwierdziłem ich obawy co do uczciwości dewelopera, albo że wręcz otworzyłem oczy na to, co kryje się w treści umowy.

Sprawdzałem dotychczas ponad 500 umów deweloperów małych, średnich i dużych, w tym ogólnopolskich firm deweloperskich. Moje opinie dotyczyły inwestycji zlokalizowanych w dużych i średnich miastach oraz w mniejszych miejscowościach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie …

Zadowolenie Klientów i ich pozytywna opinia są dla mnie bardzo ważne. Dlatego przed wszystkim staram się nie zawieść oczekiwań i dotrzymuję składanych obietnic.

 • review rating 5  Fast and professional.

  thumb Sergey Belinskiy
  5/09/2018

  review rating 5  Bardzo szybko, fachowo i przejrzyście wykonana analiza umowy. Dzięki niej miałem możliwość wynegocjowania u dewelopera korzystniejszych zapisów w umowie, które wyeliminowały konkretne ryzyka. Miła komunikacja i profesjonalny wynik pracy. Jestem bardzo zadowolony i będę Pana dalej polecać.

  thumb Ju B
  2/12/2019
 • review rating 5  Serdecznie Polecam usług Pana Bartłomieja. Analizę umowy otrzymałem zgodnie z zadeklarowanym terminem. Pan Bartłomiej dostrzegł w umowie zagrożenia na które sam bym nie wpadł i zaproponował zapisy które będą lepiej chronić moje interesy.

  thumb Tomasz Kubera
  3/11/2019

  review rating 5  Jestem bardzo zadowolona z otrzymanej analizy umowy przedwstępnej i deweloperskiej przeprowadzonej przez pana mecenasa. Wskazuje on jasno na zapisy w umowach, które są niewłaściwe lub powinny zostać doprecyzowane /uzupełnione. Przedstawia jasno możliwe zagrożenia wynikające z zapisów umownych oraz proponuje możliwe rozwiązania. Bardzo profesjonalnie wykonana usługa prawnicza.

  thumb Hiszpański. Ppp
  9/03/2019
 • review rating 5  Polecam usługi Pana Bartłomieja Glinieckiego. Przeprowadził analizę umowy deweloperskiej w sposób jasny i zrozumiały. Zaproponował również zmiany niekorzystnych zapisów w umowie. Kontakt mailowy odbywał się sprawnie, szybko i rzeczowo. Wszystko w terminie i bardzo profesjonalnie. Zdecydowanie polecam.

  thumb Paulina Muraszko
  12/12/2018

  review rating 5  Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Bartłomieja. Profesjonalna, fachowa i bardzo szybka analiza i świetny kontakt. Polecam!

  thumb Kamil Koleśnik
  7/15/2019

Doświadczenie

Moi Klienci kupili mieszkania albo domy w kilkuset inwestycjach w całej Polsce. Oto niektóre z nich:

 

DEWELOPERINWESTYCJAMIASTO
Atal S.A.Nowy Targówek
Oaza Wilanów
Warszawa
Dom Development S.A.Apartamenty Mokotów nad Skarpą
Apartamenty Włodarzewska 30
Osiedle Premium
Osiedle Ursynovia
Żoliborz Artystyczny
Warszawa
LC CorpKorona Pragi
Mała Praga
Osiedle Krzemowe
Osiedle na Woli
Warszawa
LC CorpOsiedle GranicznaWrocław
Hossa S.A.Sokółka ZieleniszGdynia
Hossa S.A.GarnizonGdańsk
RobygApartamenty Villa Nobile
Forum Wola
Green Mokotów
Królewski Park
Młody Wilanów
Osiedle Kameralne
Stacja Nowy Ursus
Young City
Warszawa
Vantage Development S.A.Nowy Gaj
Promenady Wrocławskie
Wrocław
Dobrego Pasterza 52 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowaDobrego Pasterza 52Kraków
Activ Investment sp. z o.o.Apartamenty Mogilska
Konopnicka City Park
Inwestycja Bancha
Kraków
3Dom S.A.Streszyn ParkPoznań
Semeko Aquasfera spółka z o.o.AquasferaReda
Euro Styl spółka z o.o. sp. k.IdeaImpuls
Spektrum
Gdańsk
RAI Przedsiębiorstwo Budowlane I. Rynkiewicz sp. j.Ogrody DianyGdańsk
Murapol Projekt spółka z o.o. Deweloper sp. k.al. BielskaTychy
Echo Investment S.A.Dom pod WilgąKraków
MProjekt spółka z o.o. Kościan
Qualia 2 spółka z o.o. – Nowy Wilanów sp. k.Royal ParkWarszawa
Nowe Tysiąclecie spółka z o.o.Nowe TysiąclecieKatowice
Kreator Dom Development Paweł Siarkiewicz sp. k.Chabrowy ZakątekOżarów Mazowiecki
Inpro S.A.Harmonia Oliwska
Optima
Wróbla Staw
Gdańsk
Awiator ALLCON Osiedla spółka z o.o. sp. k.AwiatorGdańsk
Budimex Nieruchomości spółka z o.o.ul. KorkowaWarszawa
Unibalaton spółka z o.o.Osiedle 360°Warszawa
PB Górski spółka z o.o. sp. k.Browar GdańskiGdańsk

 

Napisz
Hiszpański. Ppp
Hiszpański. Ppp
11:05 03 Sep 19
Jestem bardzo zadowolona z otrzymanej analizy umowy przedwstępnej i deweloperskiej przeprowadzonej przez pana mecenasa. Wskazuje on jasno na zapisy w umowach, które są niewłaściwe lub powinny zostać doprecyzowane /uzupełnione. Przedstawia jasno możliwe zagrożenia wynikające z zapisów umownych oraz proponuje możliwe rozwiązania. Bardzo profesjonalnie wykonana usługa prawnicza.
Dariusz Kuchta
Dariusz Kuchta
13:00 13 Aug 19
Super obsługa, pełen profesjonalizm w trybie express. Dzięki opinii Pana Bartłomieja udało się uzyskać środki i doprowadzić do ugody, dziękuje.
Kamil Koleśnik
Kamil Koleśnik
11:44 15 Jul 19
Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Bartłomieja. Profesjonalna, fachowa i bardzo szybka analiza i świetny kontakt. Polecam!
Net Profit
Net Profit
09:37 03 Jun 19
Jak najbardziej mogę polecić usługi Pana dr Bartłomieja Glinieckiego. Analiza umowy wykonana w określonym terminie w bardzo rzetelny i przejrzysty sposób. Otrzymałam w krótkim czasie bardzo fachową pomoc.
Paweł Niemiec
Paweł Niemiec
09:33 30 May 19
Bardzo dokładnie i terminowo wykonana analiza. Teraz rozumiem wszelkie zawiłości umowy deweloperskiej.
Marek Woś
Marek Woś
12:26 28 May 19
Bardzo fachowa pomoc i bardzo szybka analiza. Po otrzymaniu analizy na wszystkie moje pytania otrzymałem odpowiedź oraz dalszą pomoc w dyskusji z deweloperem na temat zmian w umowie. Większość moich obaw zniknęła a nawet udało mi się wynegocjować lepsze warunki. Sam czytałem umowę kilkukrotnie wraz z rodziną i ani razu nie wpadliśmy na to, że coś mogłoby być w pewnym stopniu dla mnie niekorzystne. Jednocześnie cieszę się, że przedstawiciel handlowy był skłonny ze mną dyskutować i nie odmawiał zmian w umowie.
Grzegorz Narożański
Grzegorz Narożański
09:05 27 May 19
Bardzo dobry i szybki kontakt, polecam. Uzyskalem fachowa weryfikacja umowy, dokladnie to o co mi chodzilo.
Wojciech Nagrodzki
Wojciech Nagrodzki
07:40 18 May 19
Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Bartłomieja. Prostym i zrozumiałym językiem wyjaśnił mi ryzyka z zapisów umowy deweloperskiej. Cześć z tych zapisów udało się zmienić i zminimalizować ryzyko po mojej stronie. Było to warte wielokrotnie więcej niż opłata za usługę. Nie było też opłat za dodatkowe pytania które powstały w trakcie negocjacji z deweloperem. Rzadko spotyka się ludzi tak profesjonalnych. Polecam z całego serca.