ikona kontaktu

Analiza umów deweloperskich.

Kupujesz mieszkanie albo dom od dewelopera?

Aby zaoszczędzić tysiące złotych na przeprowadzanej transakcji, skorzystaj z mojej pomocy. Jestem doświadczonym prawnikiem, który sprawdzi umowę, którą chcesz podpisać. Z moją pomocą nie popełnisz kosztownego błędu – unikniesz umowy, w treści której znajdują się potencjalnie niekorzystne rozwiązania czy nawet takie, które są niezgodne z prawem. Analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej lub rezerwacyjnej to prosty sposób na upewnienie się, że dokument nie zawiera niekorzystnych dla Ciebie zapisów.

Ponieważ zakup nieruchomości to często wydatek finansowany z kredytu hipotecznego, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli w projekcie umowy znajdują się punkty, które są dla Ciebie niezrozumiałe, sprawdzenie umowy deweloperskiej przez specjalistę jest tym bardziej korzystne.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Pomogę Ci przejść przez cały proces zakupu wymarzonej nieruchomości.
Jako doświadczony prawnik proponuję:

sprawdzenie umowy
omówienie postanowień zawartych w treści umowy
wskazanie postanowień, które są dla Ciebie niekorzystne lub wymagają poprawienia
przygotowanie treści postanowień, które będziesz mógł zaproponować deweloperowi
zweryfikowanie innych dokumentów związanych z nabyciem nieruchomości

Solidna i partnerska współpraca

Stawiam na solidną, partnerską współpracę. Klienci, którzy powierzają mi sprawdzenie umowy rezerwacyjnej czy deweloperskiej, zawsze mogą liczyć na konkretne informacje. Świadomość ryzyka oraz niekorzystnych zapisów w umowie pozwala podjąć właściwą decyzję.

Analiza umowy deweloperskiej to inwestycja w bezpieczeństwo, a nie dodatkowy wydatek na drodze do własnego mieszkania czy domu. Jeżeli zakupu nie finansujesz z oszczędności, tylko z otrzymanego kredytu, to zlecając sprawdzenie umowy deweloperskiej, możesz zaoszczędzić sobie zarówno stresu, jak i zbędnych wydatków.

Czy wiesz, że zweryfikowanie
zapisów umowy deweloperskiej
albo przedwstępnej może Cię
kosztować mniej niż cena
0,1 metra kwadratowego
Twojego mieszkania?

W ramach współpracy możesz mi powierzyć zweryfikowanie treści
lub przygotowanie również innych dokumentów, takich jak:

Umowa przenosząca własność po wcześniej zawartej umowie deweloperskiej lub przedwstępnej
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy deweloperskiej
Umowa sprzedaży domu
Umowa kredytowa
Cesja umowy deweloperskiej

Jako prawnik pomogłem już wielu Klientom w przeprowadzeniu transakcji kupna nieruchomości.
Dołącz do ich grona – wybierz doświadczenie, rzetelność i skrupulatność.

Analiza Twojej umowy deweloperskiej

Analiza umowy deweloperskiej odbywa się w oparciu o projekt umowy, który otrzymałeś od dewelopera.

Weryfikuję także treść dostarczonych przez Klientów prospektu informacyjnego i załączników do umowy, a także stan prawny nieruchomości oraz wiarygodność dewelopera.

Umowa rezerwacyjna, przedwstępna czy deweloperska nie zawsze musi być napisana zrozumiałym językiem.

Zlecając mi analizę, możesz mieć pewność, że wszystkie potencjalne problemy zostaną opisane w przystępny sposób. Zasugeruję Ci również, jak przeredagować punkty, które mogą okazać się dla Ciebie niekorzystne.

Pamiętaj, że umowa deweloperska podlega negocjacji. co może przełożyć się na spore oszczędności.

Warto skorzystać z tej możliwości, aby zabezpieczyć swoje interesy.

Rzetelna analiza umowy deweloperskiej najczęściej zamyka się w kilku stronach.

Z doświadczenia wiem, że Klienci często mają dodatkowe pytania, dlatego też zawsze możesz się do mnie z nimi zwrócić - chętnie rozwieję Twoje wątpliwości.
Zdaję sobie sprawę z tego, że zakup mieszkania czy domu to poważna, długoletnia inwestycja.

Analizy umów deweloperskich dokonuję osobiście - nie jestem pośrednikiem.

Nie ma znaczenia, jakie dokumenty związne z planowaną transakcją zakupu nieruchomości przekażesz mi do analizy - możesz być pewien, że wykorzystam całą dotychczas zdobytą wiedzę, aby Ci pomóc.

Zlecając mi analizę umowy deweloperskiej, możesz mieć pewność, że z treścią dokumentów zapozna się doświadczony prawnik. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o mnie, odwiedź zakładkę „O Autorze”. Poniżej znajdziesz także przykładowe rekomendacje, które otrzymałem od Klientów. Analizy umów deweloperskich wykonuję od wielu lat – miałem styczność z dokumentami przekazywanymi potencjalnym nabywcom przez różnych deweloperów, dlatego też wiem, na co zwrócić szczególną uwagę.

Sprawdź czym jest umowa deweloperska

prawnik specjalizujący się w praktyce nieruchomości, doktor habilitowany nauk prawnych, autor szczegółowego komentarza do ustawy deweloperskiej

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

Profesjonalna i kompleksowa analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej lub rezerwacyjnej to skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zyskać pewność, że dany dokument nie zawiera niekorzystnych dla Ciebie rozwiązań. Na czym jednak dokładnie polega opiniowanie umów deweloperskich? W jaki sposób przebiega analiza umowy? Jakich działań możesz oczekiwać z mojej strony?

1

Dokładnie wytłumaczę Ci zawiłe i niezrozumiałe fragmenty umowy deweloperskiej, przedwstępnej, czy też rezerwacyjnej

2

Sprawdzę, czy przedstawiona umowa nie odbiega standardami od wymagań prawnych oraz innych umów funkcjonujących na rynku – przeanalizowałem dotychczas kilkaset umów deweloperskich małych, średnich i dużych firm deweloperskich z całej Polski, posiadam zatem bogate doświadczenie w tym zakresie oraz dysponuję ogromną skalą porównania, która gwarantuje rzetelność dokonywanej przeze mnie oceny

3

Zyskasz pełną świadomość skali ryzyka związanego z zawarciem tej konkretnej umowy, którą dasz mi do sprawdzenia

4

Zyskasz gwarancję profesjonalizmu, najwyższej jakości i terminowości wykonania zlecenia - opiniowanie umów deweloperskich opieram bowiem na ciągle doskonalnonym doświadczeniu w tematyce umów dotyczących nabycia nieruchomości oraz posiadanych wysokich kompetencjach

5

Pomogę Ci negocjować z deweloperem wprowadzenie zmian do ogólnego wzoru umowy, aby stowrzyć korzystniejsze rozwiązania i dopasowane do Twojej sytuacji – kupisz mieszkanie albo dom na lepszych warunkach niż inne osoby!

6

Otrzymasz ode mnie pomoc i wsparcie w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości – także jeśli wrócisz do mnie po kilku tygodniach, czy kilku miesiącach

Analiza umowy deweloperskiej - jak możesz ją zlecić?

Analiza umowy deweloperskiej, przedwstępnej czy rezerwacyjnej to z punktu widzenia moich Klientów wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Współpraca ze mną odbywa się bowiem wygodną drogą mailową oraz telefoniczną. Opiniowanie umów deweloperskich oraz zlecanie analizy realizowane jest w kilku prostych krokach:

Projekt umowy oraz inne dokumenty otrzymane od dewelopera prześlij e-mailem na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo udostępnij mi je w Twojej chmurze. Wybierz także rodzaj analizy, jaki chcesz otrzymać – podstawową, standardową albo pełną.
Dokonaj płatności na rachunek bankowy numer 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828. Mogę wystawić fakturę VAT, jeśli sobie życzysz.
W ciągu 4-5 dni (lub w następnym dniu roboczym - w trybie priorytetowym) prześlę Ci drogą elektroniczną analizę Twojej umowy - deweloperskiej, rezerwacyjnej, czy też przedwstępnej.
Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości dotyczące umowy, analizy albo innych aspektów transakcji z deweloperem, jestem do Twojej dyspozycji. Nie pobieram dodatkowych opłat za wyjaśnienia dotyczące umowy lub sporządzonej przeze mnie opinii. Możesz ze mną porozmawiać. Jeśli wykonanie jakiejś czynności miałoby dodatkowo kosztować, zawsze o tym uprzedzam wcześniej i podaję kwotę – bo decyzja należy do Ciebie!
Nie tylko opiniowanie umów deweloperskich leży w zakresie moich kompetencji. Mogę zająć się także negocjowaniem z deweloperem zmian w treści umowy, którą chcesz zawrzeć - aby była jak najbardziej korzystna i dopasowana do Twoich oczekiwań.

Na terenie Trójmiasta możemy umówić się na spotkanie w celu wspólnego omówienia analizowanej umowy.

Terminy wykonania
analizy umowy deweloperskiej

Analiza umowy deweloperskiej to proces, który niezmiennie realizuję kompleksowo, rzetelnie i w pełni profesjonalnie, zawsze szanując cenny czas moich Klientów. Standardowy termin realizacji analizy wynosi 4-5 dni. Gdy wyślesz mi dokumenty do sprawdzenia, w mailu potwierdzającym podam Ci dokładny termin przygotowania analizy - nie dłuższy niż 5 dni.
Analizy zlecone w niedzielę, w poniedziałek lub we wtorek przesyłam w czwartek albo w piątek. Analizy zlecone w środę, w czwartek, w piątek lub w sobotę przesyłam w poniedziałek, we wtorek albo w środę.
Oferuję także sprawdzenie umowy w trybie priorytetowym - analizę otrzymasz w ciągu 24 godzin, w następnym dniu roboczym. Szczegóły znajdziesz w cenniku poniżej.

Jak wygląda analiza umowy deweloperskiej?

Sporządzana przeze mnie opinia dotycząca umowy deweloperskiej, czy też przedwstępnej, ma zazwyczaj ok. 5-10 stron. Absolutnie nie ograniczam się w niej tylko do badania zgodności umowy z przepisami prawa. Opiniowanie umów deweloperskich to w moim wykonaniu także wychwycenie postanowień co prawda zgodnych z prawem, lecz niekorzystnych dla nabywcy. Wskazuję też na rozwiązania, które odbiegają od normy bądź obowiązujących standardów – również na niekorzyść nabywcy. W ramach mojej praktyki zawodowej miałem do czynienia z setkami umów i doskonale wiem, jakie ich postanowienia są akceptowalne, a które są podejrzane lub wręcz nie powinny występować.

Na początku dokonuję ogólnej oceny bezpieczeństwa umowy, oceniając ją również w skali od 1 do 10. W drugiej części opinii wskazuję na konkretne postanowienia, które są niebezpiecznie, niekorzystne albo mogą stanowić pułapkę w przyszłości, a następnie je opisuję i sugeruję, jak je zmienić.

Każde postanowienie jest dokładnie opisane i zawiera wytłumaczenie, dlaczego jest niekorzystne i co może powodować w przyszłości. Na końcu znajdują się zalecenia dla nabywcy dotyczące postępowania z danym postanowieniem, np. sugestia jego usunięcia albo odpowiedniej modyfikacji treści.

Przeprowadzona analiza umowy pozwala także sformułować odpowiedzi na zgłoszone przez nabywcę pytania związane z treścią umowy deweloperskiej albo transakcją z deweloperem. Pytania można także zadawać po otrzymaniu opinii, wówczas odpowiem na nie mailowo.

Ile kosztuje analiza umowy?

PODSTAWOWA

 • Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika
 • Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy
 • Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości
 • Podsumowanie najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawione w treści e-maila
 • Sprawdzenie prospektu informacyjnego (dla umowy deweloperskiej)
 • Ocena parametryczna projektu umowy w skali 1-10
 • Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca dokładny opis postanowień budzących wątpliwości oraz zrozumiałe wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem
 • Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według oczekiwań zgłoszonych przez nabywcę
 • Dodatkowe wyjaśnienia i odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowane)
 • Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej
 • Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w hali garażowej
 • Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej albo terenie wspólnym
 • Sprawdzenie pozostałych załączników do umowy (rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)
 • Sprawdzenie informacji o deweloperze z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG
zamów
390 zł tryb priorytetowy niedostępny

STANDARDOWA

 • Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika
 • Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy
 • Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości
 • Podsumowanie najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawione w treści e-maila
 • Sprawdzenie prospektu informacyjnego (dla umowy deweloperskiej)
 • Ocena parametryczna projektu umowy w skali 1-10
 • Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca dokładny opis postanowień budzących wątpliwości oraz zrozumiałe wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem
 • Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według oczekiwań zgłoszonych przez nabywcę
 • Dodatkowe wyjaśnienia i odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowane)
 • Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej
 • Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w hali garażowej
 • Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej albo terenie wspólnym
 • Sprawdzenie pozostałych załączników do umowy (rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)
 • Sprawdzenie informacji o deweloperze z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG
zamów
590 zł tryb priorytetowy 799 zł

PEŁNA

 • Dokładne przeczytanie całej umowy przez doświadczonego prawnika
 • Indywidualna ocena umowy z perspektywy interesów nabywcy
 • Sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości
 • Podsumowanie najważniejszych problemów zauważonych w umowie przedstawione w treści e-maila
 • Sprawdzenie prospektu informacyjnego (dla umowy deweloperskiej)
 • Ocena parametryczna projektu umowy w skali 1-10
 • Szczegółowa analiza umowy zawarta w osobnym dokumencie, zwierająca dokładny opis postanowień budzących wątpliwości oraz zrozumiałe wytłumaczenie dlaczego postanowienie może być niebezpieczne, jakie może powodować skutki (także finansowe) dla nabywcy oraz wskazujące jakie kroki nabywca powinien podjąć w rozmowie z deweloperem
 • Przedstawienie propozycji zmiany postanowień, które są dla nabywcy niekorzystne, a także propozycji postanowień sformułowanych według oczekiwań zgłoszonych przez nabywcę
 • Dodatkowe wyjaśnienia i odpowiedzi udzielane e-mailowo dotyczące treści umowy, analizy lub transakcji z deweloperem (nielimitowane)
 • Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej
 • Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w hali garażowej
 • Sprawdzenie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej albo terenie wspólnym
 • Sprawdzenie pozostałych załączników do umowy (rzuty, oświadczenia, harmonogram płatności, pozwolenie na budowę itd.)
 • Sprawdzenie informacji o deweloperze z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG
zamów
990 zł tryb priorytetowy 1199 zł

Co jeszcze możesz zyskać?

Upewnienie mojego Klienta w wyborze inwestycji i dewelopera albo uprzedzenie przed możliwymi konsekwencjami wynikającymi z podpisania umowy deweloperskiej czy umowy przedwstępnej w proponowanym przez dewelopera kształcie, to tylko część z oferowanych przeze mnie usług.

Pomagam wypracować rozwiązania, które będą czynić transakcję bezpieczniejszą i bardziej korzystną dla Klienta, a jednocześnie zostaną zaakceptowane przez dewelopera. Doradzam przy zakupie nieruchomości przez osoby nie będące małżonkami, jak również w przypadku opóźnienia w realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.

Dzięki mnie upewnisz się czy umowa przenoszącą własność jest zgodną z umową deweloperską oraz czy przeniesienie własności nie pozbawia Cię szans na dochodzenie od dewelopera ewentualnych roszczeń z tytułu wad czy opóźnienia. Pomagam w uzyskaniu należnych kar umownych lub odszkodowania.

Jeśli po zakupie zamierzasz wynająć mieszkanie albo dom, przygotuję umowę najmu, która będzie gwarantowała spokój i gotowe rozwiązania w razie, gdyby najemca nie płacił czynszu lub sprawiał swoim zachowaniem problemy.

Moi Klienci mogą liczyć na wsparcie również w razie zakupu nieruchomości z rynku wtórnego albo przy zleceniu budowy domu firmie wykonawczej.

Opinie Klientów

Zobacz więcej opinii na Google

Doświadczenie

Moi Klienci kupili mieszkania albo domy w kilkuset inwestycjach deweloperskich w całej Polsce. Oto niektóre z nich:

Kancelaria Prawna dr hab. Bartłomiej Gliniecki

ul. 3 Maja 73, 81-850 Sopot
(spotkanie po wcześniejszym uzgodnieniu)

NIP: 586-209-87-32
numer rachunku: 57 1090 1102 0000 0001 0574 6828
(Santander Bank Polska S.A.)

Sprawdź opinie Klientów na Google

  Wyślij maila na adres b.gliniecki@umowadeweloperska.pl albo
  zostaw tutaj wiadomość. Odpowiem w ciągu kilku godzin

  *Pola obowiązkowe

  Agencja Digital Marketing EACTIVE